Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy illetve mivel tudok egy...

Hogy illetve mivel tudok egy képet kivágni úgy hogy a fehér téglalapot a program ne rajzolja köré?

Figyelt kérdés
Ez azért gond mert a képet beszeretném illeszteni a fronpageba és ott látszik a fehér téglalap.
2010. szept. 1. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

legjobb.

2010. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gif, de inkább png formátumban mentsd el. mivel más formátumok nem kezelik az atlátszóságot, azt fehér színnel töltik ki bármivel is mented.
2010. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az IrfanView tényleg jó proggi, de azzal tudtommal nem lehet csak téglalap alakú részt kivágni. Kérdezőnek pont az a gondja, hogy a befoglaló téglalap átlátszó legyen.


Ezt pl így csinálhatod meg:

- Kivágod a képrészletet, ahogy eddig tetted

- az így kivágott képet megnyitod IrfanView-ban

- File-mentés másként

- Válassz PNG-t

- Pipád be azt, hogy "Átlátszó színek mentése"

- Megjelenik a kép, katt rá a szélén lévő fehér területre. (Ugye a képen máshol nincs fehér rész? Mert akkor az is átlátszó lesz)


Egyébként pedig ne az ősrégi 3.99-es verziót töltsd le, hanem a legújabb 4.27-est, innen:

[link]

2010. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hoppácska, azt nem néztem melyik verziót linkeltem, gondoltam gúgli a legújabbat adja ki elsőnek. :) /off.
2010. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, én nem néztem csak a linket. Bár a linkben 3.99 van, ha megnyitod, tényleg a legújabb jön be. Elnézést.
2010. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat !


Szombaton majd írok mert akkor leszek gépközelben.


Üdv

2010. szept. 2. 00:04
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm !


Meg van a kép !

2010. szept. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!