Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mintre feltehetek egy...

Linux Mintre feltehetek egy Ubuntu kernelt?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, ami elég újnak számít. Nem működik benne linux alatt a wifi kártya, és azt a megoldást googleztam ki, hogy a kernelt kell frissíteni egy adott verzióra, és afelett már tartalmazza az új drivert is ami kellene a működéshez, mert különben nem elérhető. Na most én Mint-et használok, ott még nem elérhető az említett kernel verzió. Viszont Ubuntura már igen, úgyhogy nem a frissítőből, hanem mondjuk mainline-ból fel lehetne tenni az igényelt verziót is. Nem vagyok egy nagy linux guru, így a kérdésem az, hogy ha onnan tennék fel egy újabb kernelt ami Ubuntura való, az működhetne e így? A Mint elméletileg Ubuntu alapján készült, szóval.
2021. okt. 1. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de én is próbálkoztam Linuxal, és vannak olyan problémák, amik miatt százszor jobban megéri átlagfelhasználóként Windowst használni. Pl nagyon sok nyomtatót nem tud kezelni a Linux. Persze értem, ha valaki utálja a Windowst, de aki nem, annak nincs értelme mással próbálkozni.
2021. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a frissítés kezelőjében az egyik lenyíló menüsorban van egy hely, "Linux kernelek" vagy ilyesmi, ott könnyen fellehet tenni újabbat
2021. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Linux Mint XFCE alól:

Alkalmazások menü --> Beállítások menü --> Beállításkezelő menüpont --> Frissítéskezelő (ez elindítható parancssorból a mintupdate parancs segítségével), amin belül Nézet menü --> Linux kernelek menüpont

2021. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
általában a tálcán is kint van, kis pajzs ikon
2021. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1es: fejlesztő vagyok, ez az igény.

Többiek: néztem a frissítéskezelőt, de ott 11.x a legújabb verzió. Ubuntuhoz meg van már 14.x is. És nekem elvileg a 12+ kellene. Van ez a mainline nevű progi, amiből fel lehetne rakni az újakat is, ezért is kérdeztem azt amit

2021. okt. 1. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet úgy is, hogy leszeded a repóból a szükséges kernelt, manuálisan kicseréled, majd újrageneráltatod a grub konfigot. De azért nem árt egy másolatot csinálni az eredetiről, ha esetleg valami félremegy.
2021. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze. De nem kell Ubuntu a kernel.org-in fenn van minden. Forrásban is meg lefordítva is, ahogy tetszik .
2021. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!