Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepitő USB-ről...

HUNjadepocok kérdése:

Windows 10 telepitő USB-ről Bootolva miért csak recoverleni akar?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Csináltam bootolható usb-t amin volt több verziós win10 és mikor egy laptopot akarok újra telepíteni, akkor csak recoverelni akarja a Windowst még akkor is ha a merevlemez teljesen le van formázva.

Próbálkoztam már több fajta kiadású windowsal egyikkel sem indul el a telepitő. (bios látja az usb-t, lát mindent és el is indítja a usb a telepítőt de nem akarja a 0-ról újra telepíteni.) Próbáltam a az MBR meg a GBT partíciós formátumokat is. És mindig NFST-ben van minden.



2021. okt. 14. 18:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
MS-től próbáltad a saját eszközével? [link]
2021. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen az is volt az utolsó mentsváram de sajnos azzal sem működik.
2021. okt. 14. 19:19
 3/25 anonim ***** válasza:
Ha recoverelni akar, akkor a rejtett, recovery partíció a gépen lehet. Mondjuk én ilyennel még sosem találkoztam. Rufussal fel egy lemezkép a bootolható pendrivera és arról bootolva, telepítés az egyetlen lehetőség, amit kiad. Még akkor is, ha a hdd-n ott a teljes régi oprendszer (akármi is az).
2021. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem előtelepített windows volt azon a gépen, és a recovery particióról akarja helyreállítani magát?
2021. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ez a bajom nekem is hogy még lehetőséget sem nyújt rá hogy telepitsek hanem csak recoverleni enged és hibát ír ki.

Most pl.: windows/ system32/ boot/ winload.exe error. 0xc0000001 a hibakód azt hiszem. Már kezdek azon gondolkodni hogy szar a pendrive és nem tudja rendesen fel telepíteni a rufus a kép fáljt....

2021. okt. 14. 19:34
 6/25 anonim ***** válasza:
BIOS-ban CSM engedélyezve Secure Boot letiltva?
2021. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Boot menu-----

CSM support /ENABLE/

launch pxe OProm policy /enable/.


security ------

secure boot control /disabled/

2021. okt. 14. 19:37
 8/25 A kérdező kommentje:
Előtelepitett de nem ez lenne az első újratelepítési mióta meg vettem. És ezért nem értem.
2021. okt. 14. 19:39
 9/25 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg letiltani a CSM-t és pxe-t.
2021. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ha letiltom minda a kettőt akkor utánna a fast boot jön elő meg a csm support és nem tudok semmit bootolni azaz nem látja a vinyót.


fastboot /disabled/

csm support /disabled/

2021. okt. 14. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!