Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A WINDOWS-10-ről mi a vélemény...

A WINDOWS-10-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A gépem jelenleg a W7-el működik, de már feltétlenül újra kellene telepíteni. A Windows 10-ről elég sok pozitív és rengeteg negatív véleményt hallottam. A szavazaton kívül rövid, tömör vélemények is érdekelnének!

2021. szept. 28. 14:07
A kérdező szavazást indított:
A Windows 10 kiváló minősítésű
A Windows 10 jó minősítésű
A Windows 10 közepes minősítésű
A Windows 10 gyenge minősítésű
21 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Használom még mindkettőt, egyikkel sincs semmi gond. A 10 is csak Windows, előszőr (3 éve) el kellett velük szöszmötölni/testreszabni, azóta futnak szépen, havonta rikoltoznak pár napig, hogy indítsam már újra a frissítések telepítéséhez. A verzió frissítések késleltetve vannak, féléves késéssel ajánlgatja őket (addigra már "kinövi a gyarekbetegségeit" :). Viszont a 10 alá mindenképpen kell az ssd, mert hdd-vel szenvedés.
2021. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
A Windows 7 már nem támogatott, így mindenképp ajánlott cseréje.
2021. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Erre a kérdésre nincs kifejezetten objektív válasz, hiszen mindenkinek a szubjektív elvárásai alapján teljesít a rendszert.

Ha úgy kérdezed, hogy alap használatra jó-e a rendszer, ami mondjuk lefedi a böngészést, akkor tökéletes, mint bármelyik linux is.

Ha komolyabb dolgokat szeretnél csinálni vele, mint virtualizáció, programozás, meg egyebek, akkor már tud érdekes dolgokat produkálni bármelyik rendszer.

Ilyen szinten nincs jó meg rossz rendszer.

A feladatát ellátja, itt csak az a fontos, hogy mennyire szeretnél kompromisszumokat kötni, mert mindenhol vannak kompromisszumok.

A linux esetében nehézkes a megszokott alkalmazások használata, de sokat fejlődött a helyzet és rengeteg alternatív megoldás is született, de cserébe szabadságot kapsz és nem küldözget a hátad mögött információkat rólad a rendszer.

Ha nem érdekel az adatvédelem, akkor jó a Windows 10.

2021. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Megérkezett az arch user.
2021. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Tapasztalatom szerint a rengeteg negatív vélemény az alábbi okokra vezethető vissza:

-A lopott Windows nem ugyanúgy működik, mint az eredeti.

-Ugyanígy a regisztrálatlan Windows sem.

-Ha az automatikus frissítés le van tiltva, egy csomó funkció nem, vagy csak hibásan működik.

-Felhasználói paranoia ("A Microsoft megfigyel és ellopja az adataimat!")

-"NEM OLYAN SZÉP, mint a Windows 7!" Nem vicc, több száz felnőtt embertől hallottam már ezt a nyomós indokot, hogy azért nem hajlandó váltani, mert NEM SZÉP. Óvodás szint.


Nekem három itthoni gépemre 2015 óta fel van telepítve az eredeti Win10, aktiválva, frissítés engedélyezve, és soha az életben nem kellett hozzájuk nyúlnom, nem romlottak el. Az agyonistenített Windows 7 meg havonta egyszer-kétszer kék halált halt, és évente újra kellett telepítenem, hogy normálisan működjön.

De a cégünknél is ez a helyzet, 120 gépen van Win10, és az égvilágon semmi baj nincs velük. A Win7/8 idejében három rendszergazdánk volt, most már csak egy, mert alig van rá szükség.

2021. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Számítógéptől is függ. 4 GB RAM alatt nem raknék fel Windows 10-et a gépre, esetleg talán 32 biteset, de abban sem vagyok biztos. Egy mai átlagos gépre simán mehet a Windows 10, semmi különös gond nincs vele, W10Privacy programban könnyen le lehet tiltani telemetriát, eltávolítani pár beépített alkalmazást ha lenne rá igény.
2021. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4: nem használok arch-ot, bár tény, hogx jó rendszer, de nem kezdőknek való semmilyen tekintetben, bár a Manjaro már egész kezelhető.
2021. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező tedd fel a win10-et virtualbox-ba és teszteld le
2021. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanolyan szr mint az összes eddigi windows, egy rakás dolgot bennehagytak az előzőekből is, a hardvertámogatottsága is kőkor.


Ha normálisan akarod használni szó szerint "hackerkedni" "ügyeskedni" kell különben az okoskodása bevisz az erdőbe, ahogy az összes eddigi verziójánál.


Az XP (whistler) volt a legjobb rendszer eddig a Windowsok közül.

Csak az alvilág kinyírta...

Én hamarosan visszaállok arra, mert már van hozzá jelenleg is működő böngésző (MyPal), és egy ideje kezdik újraírogatni hozzá a jelenleg és azóta megjelent programokat.

Úgylátszik van igény ismét az XP-re. Csak kell jó VPN a netre.

2021. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, én a Windows 7-et igazán nagyon szerettem. Igen, szép volt a UI és szerintem ez sem mindegy. Ezen felül gyors volt (HDD-vel is és nem kellett a világ összes RAM-ja a 64 bitesnek SEM) és rendkívül stabil, legalábbis nálam. Az első mezei fagyás is 1,5 év alatt jelentkezett, kékhalál 7 év alatt 2.


Igazából neked kell eldöntened, kipróbálnod.


Én rühellem a Windows 10-et.


Igen, ocsmány a UI.


Ezen felül nálam mindig bugos, problémás volt, jogtiszta (előtelepített vagy munkahelyi) rendszerekkel is voltak akár komoly gondjaim is.

Eléggé sok kékhalál, UI összeomlások, fel nem ébredő számítógép...

Most éppen a munkahelyi alvó mód után azt csinálja, hogy a fő képernyőre dob át minden ablakot. 10 megnyitott ablaknál már ez is kellemetlen valamennyire.



Nekem amúgy a Windows 11 tetszik jobban (mint a 10, mert a 7-est meg se közelíti), amit az insider programban 3 hónapja használok. Nálam a Windows 7 óta alul van a tálca, nagy méretű és a gomboknál az összevonást szeretem, így nem érvágás, hogy kiszedték ezeknek a beállítási lehetőségeit.


Régi és/vagy gyengébb gépre ez nem opció. Viszont a 10-est akár kipróbálhatod; neked kell eldöntened.

2021. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!