Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyesmi játékfejlesztésre...

Ilyesmi játékfejlesztésre milyen engine-t és nyelvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem kell, hogy nagy gépigénye legyen. Egy 2.5D-s játékról lenne szó, ilyen "Tycoon" szerű kis játékról, ahol vehetsz dolgokat, fejlesztheted őket, stb... Mint amik pl vannak ilyen "Idle" játékok, ehhez hasonlót. Nem igazán tudom, merre kellene elindulnom. Amit tanultam, az Python és C# , minimális Javascript és ennyi. Nagyon fontos lenne, hogy az engine a grafika miatt ne csökkentse a játék teljesítményét, egy elég budget pc-n kell dolgozzak.
2021. okt. 16. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Ebből a leírtak alapján nem lesz semmi, de ne legyen igazam!
2021. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 miért is?
2021. okt. 16. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

És úgy jársyz mint a másik 1000 ilyen kérdést feltevő kezdő. Néhány hét után be fogod látni, hogy kevés vagy ehhez mint mackósajtban a brummogás. Egy játék fejlesztéséhez ennél valamivel többet kell tudni. És akkor már nem az a kérdésed, hogy hogyan indulj el, mert ebből a kérdésből látszik, hogy fogalmad sincs az egészről. Hanem amikor elakadsz olyannal, hogy a figura bizonyos helyzetekben körbe-körbe mozog és nem lehet kibillinteni mit ronthattam el?

Annak 0 azaz azonosan nulla esélye van, hogy ennyi tudással bármit is fejlessz ami nem pontosan ugyanolyan mint a másik meglévő 10 000 000 hasonló script huszárok által tákolt valami játéknak látszó cucc.

2021. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért is? Honnan tudod, hogy én mennyi tapasztalattal rendelkezem? Honnan tudnád, pont te, aki életében max egy html divet tudott középre helyezni?


Egy nagynevű cégnél dolgozom, ahol Unityt használunk, ami programozható C#-ban. Magát a C#-ot 2006 óta tanulom és használom napi szinten, a cégnél (miután letettem a diplomát, ami mint látom neked középiskola lehet) 2012 óta dolgozom, 2018ban végeztem mesterképzésen.

2021 van, ma már nincs szinte semmi "újat" kitalálni ilyen téren. Mindenre van már legalább 10 féle megoldás és ennyi év programozás után ÉN azt tudom mondani, hogy mindenre Van megoldás a neten, csak jól kell "guglizni". Persze angolul, szóval az ilyen inkompetens kisemberek mint te ezt nem feltétlen tudják teljesíteni.


Ez a kérdés azért lett feltéve(több oldalon), hogy lássam, milyen válaszokat kaphat az, aki tényleg el akar valahol indulni Mo-n belül és elszomoritó, hogy ilyen semmittudó férgek adnak válaszokat ilyen kérdésekre. A kezdőkkel nem gyökérkedni kellene, pusztán azért, mert a te kis karriered a híd alatt végződött. Szánalmas, hogy 10 ilyen magyar oldalon ugyanarra a kérdésre 90%ban ugyanilyen válaszok érkeztek, de persze egyéb Britt, amerikai, Francia és Orosz oldalakon pozitív, segítő válaszokat adtak.

De nem kell aggódnod, ez az oldal csak a 3. helyet tölti be a leggyökerebb válaszolókkal rendelkező oldalak listáján. Nem mintha arc és név nélkül sokat érne amit mondasz, de legyen azért egy kis sikerélményed is, ha már az életed egy csődtömeg.

2021. okt. 17. 08:45
 5/5 thottee válasza:
Esetleg próbáld ki a Godot Engine-t. Python-hoz hasonló script nyelvvel programozható.
2022. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!