Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » (Amatőr szinten) most ismerked...

(Amatőr szinten) most ismerkedek a Sony Vegas videószerkesztő programmal, és a renderelésnél elakadtam. Az AVCHD, az milyen típusú formátum? Alant a megjegyzésben részletezem a problémámat.

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy egy már megszerkesztett anyagot renderelni tudjak, méghozzá az eredetivel megegyező formátumban, felbontásban.

A bemenő, eredeti film 1920x1080-as felbontású mp4-es formátumban van, 16:9-es képaránnyal, frame rate: 23.976 FPS.

Viszont nézve a renderelési lehetőségeket, a szoftver mp4-ben csak 480-as és 720-as változatot ajánl fel, ami rosszabb minőségnek tűnik az eredetihez képest. Egyedül ezt az AVCHD változatot találtam, ami talán megfelelő(?)lehet az 1920x1080 alapján; ez viszont - gondolom - nem mp4.

Az lenne a FONTOS kérdésem, hogy most mit tehetek?

Sokat jelentene, ha tudna valaki segíteni... Az eredetihez hasonló képminőséget szeretnék.

/Gépkompatibilitás miatt sajnos csak ezt az egy, régebbi verziószámú szoftverváltozatot tudom használni./

Nagyon szépen köszönöm!



2021. okt. 18. 11:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

How to Render 720p & 1080p Video using Sony Vegas Pro 11 [link]

Sony Vegas Pro 11 Tutorial | How to Render in 1080p HD [link]

How to Render a Video in HD With Sony Vegas [link]

Sony Vegas Pro 11 rendering settings for 1080p HD (1920x1080) https://www.youtube.com/watch?v=kOS44XsHhHU

How To: Render 1080p 60FPS In Sony Vegas Pro 11, 12 and 13 https://www.youtube.com/watch?v=46Iu9-M49IY

Best Render Settings for Sony Vegas 11 (720p/1080p) https://www.youtube.com/watch?v=PBIN0D3uFdY

Sony Vegas Pro 11: Rendering in Full Screen 720p or 1080p (HD) https://www.youtube.com/watch?v=jfY35kKHR3k

2021. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Renderelés beállításakor kell kiválasztani a kimeneti formátumot. (render as)
2021. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Az eredetivel megegyező minőség már sosem lesz, mindenképp újrakódolja. Az AVCHD a H264 kodeket használja, ami manapság kb a legelterjedtebb formátum. Majdnem mp4, csak nem egészen.
2021. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
De, ha mozog a kép, csíkok láthatóak, ami nagyon zavaró. Az eredetiben ilyen nincs.
2021. okt. 19. 11:14
 5/30 anonim ***** válasza:

"Render using CPU only" legyen beállítva [link]

Saving project [link]

Manuals [link]

2021. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ez egyszerűen hihetetlen!

Pontosan ez a beállítás kéne, de nem indítja el a renderelést. Egy hibaüzenet jelenik meg: The system is low on memory. You may able to reduce memory usage by dosing other applications.

Semmi más applikáció nincs nyitva!

Most mit tehetek? Nagyon fontos lenne!

Ezer köszönet!

2021. okt. 19. 21:32
 7/30 anonim ***** válasza:
Kevesli a memóriát. Ha máshogyan nem megoldható, legalább ideiglenesen kellene adni a rendszernek pár (6-7, vagy ami belefér) GB virtuális memóriát, hátha úgy megbírkózik a feladattal.
2021. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Azt meg hogy lehet? - én nem vagyok egy műszaki zseni. :)
2021. okt. 20. 00:18
 9/30 anonim ***** válasza:

"Gépkompatibilitás miatt sajnos csak ezt az egy, régebbi verziószámú szoftverváltozatot tudom használni."


Ezek szerint nem Windows 10-et használsz...


Windows 7 esetében Virtuális memória beállításához nyisd meg a Windows intézőt:

1. jobb gombbal kattints a Számítógépre a Windows intézőben

2. válaszd a Tulajdonságokat

3. válaszd a Speciális rendszerbeállításokat

4. a Speciális fülön Teljesítményt

5. kattints a Beállításokra

6. válaszd a Speciális fülön Virtuális memóriát

7. kattints a Módosításra

8. A lapozófájl méretének automatikus kezelése elől pipát kiveszed (ha be van pipálva)

9. alatta rákattintasz a rendszermeghajtóra (általában a C - amelyiken a Windows van)

10. kiválasztod az Egyéni méretet és Kezdeti méretnek beírod 5000, Maximális méretnek 10000

11. megnyomod a Beállítás gombot

12. megnyomod az OK-t

13. a következő ablakban megnyomod az Alkazmaz, majd az OK gombot

14. újraindítod a gépet

lásd: [link] (képre kattintva nagyíthatod a képet, jobb gombbal képre kattintva mentheted a képet a gépedre)

2021. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Igen, Windows 7-em van.

És akkor ezzel a beállítással mit csinálunk pontosan? Illetve csak átmeneti beállításról van szó, vagy végleges változtatásról?

Nagyon köszi!

2021. okt. 20. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!