Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az oka, hogy a Far Cry...

Mi az oka, hogy a Far Cry 6-ban mimden gyönyörű medium beállításokon, de a növényzet ha kicsit is közel megyek hozzá borzasztóan(pixelesen, szögletesen, töredezetten)néz ki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már jó régi config de 45 fps-el lazán megyek veleközepes beállítások mellett, és minden más meg gyönyörű is. Emelett a mai játékokat is szépen kihajtja medium beállításokkal.

Akkor miért ez a növényzeti pixelhiba, légyszíves segítsetek!

A játék is eredeti!


-i5-2500k

-Gigabyte GTX 970 G1 Gaming

-16 Gb HyperX Fury RAM

-Win 10 pro (eredeti)



2021. okt. 25. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól rémlik van a játékban egy olyan gyári " beállítás ", hogy ha a VRAM-ból kifut a játék akkor alacsonyabb felbontású texturákat kezd el használni itt-ott. Szerintem nézd meg, hogy mennyi VRAM van használatban és ha maxhoz közeli érték, akkor könnyen elhet, hogy emiatt van a dolog.


Annyit meglestem, nálam mediumon pl 3600-3900 között kér, maxon sem sokkal megy feljebb 4200-4400 a low pedig 3200-3300

2021. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve fűvel rendben volt minden arra direkt ránéztem.
2021. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem is annyit kér a csúszka, ugye a kartya 4gb-os, 3,9-ig kb a max rajta, jelenleg olyan 3,6-ot ker szóval meg beleesek a tartományba. Illetve ha a vegetation-t felnyomom ultrara (mondom hátha a növenyzet szebb lesz) akkor sem fut bele a pirosba a csík, de nem lett jobb :/

Komolyan nem tudom mi lehet a baj.

Full hd-ben nyomom csak, nem raktam fel 1440-re. De amúgy ha feltolok minden ultrara, akkor is csak annyi, hogy visszamegy 15-20 fpsre a game... az meg mar játszhatatlan.

2021. okt. 26. 15:38
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor sem lesz szebb a növényzet :(
2021. okt. 26. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem így egyelőre nincs más mint várni, hátha javítják, hogy azért ne legyen ennyire ocsmány, szerintem sokan kiegyeznének 5-el kevesebb FPS-el ha cserébe nem ilyen trükkel oldják meg a dolgot.
2021. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igy van, egyébként gyanítom, hogy rtx-ekre van optimalizálva és gtx-ek re nem jött még ilyen optimalizálás főleg a 900-as szériához mert már réginek tarják a játékot... vagy tényleg egyszerűen csak butították, hogy azokkal is menjen szépen...
2021. okt. 30. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Pascal-t használok (1070Ti) itt ahogy fentebb írtam, nem vettem észre gondot a fű texturájával, azért néztem rá a VRAM használatra is, de mediumon még a 4GB-ba is bele kell férnie.
2021. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül patchelték a játékot, mert megjavult, vagy az nVidia driverét, a lényeg, hogy most szép :) és igazad van utolsó, én is mediumon játszom, és belefér frankón fut, igaz magas a gépigénye "kissé", főleg ha még a HD text. Packot is felrakja az ember, de jól van optimalizálva :)
2022. jan. 8. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!