Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon a wine mennyire...

Linuxon a wine mennyire alkalmas játékok futattására?

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Elég sok játék fut vele, egy részük hibátlanul, mások apróbb bakikkal.

Ellenben rengeteg játék elérhető natívban is hála a Steamnek.


Mit akarsz játszani?

2021. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
28%

[link]


hat Linux egy dolog a hardver is szamit ugyanugy

2021. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2. Nekem jenleg egy i3 9100f gtx 960(amit majd lecserelek) es 8gb ram van a pcmben
2021. okt. 31. 14:36
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Sok játékhoz nem is kell a Wine, mert létezik natív Linuxos változat is.

A Wine nagyjából a játékok felét-harmadát képes jól futtatni, és még kb. a harmadukat elfogadható minőségben, kisebb hibákkal.

Persze, ez attól is függ, hogy konkrétan milyen játékokkal játszol. Nekem talán 2-3 játék van, ami nem fut elfogadhatóan Linux alatt (az 50+-ból), a többivel nincs gond. Érdemes a futtatni kívánt konkrét játékoknak utánanézni. :)

Általánosságban azt lehet mondani, hogy a kisebb, "indie" játékok több, mint 90%-a simán fut Linuxon (többségük natívan, Wine nélkül), míg az inkább piaci érdekeltségű címeknél ez az arány jóval rosszabb.


U.i.: azért a Steam munkatársai is szlopáljanak medvebrokit, amiért az eddig simán futó Mega Man Legacy Collection-t futásképtelenné tették Linuxon.

2021. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Csak nem értem hogy mi értelme linux-al szenvedni amikor windowson meg alapból megy.
2021. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

A sima csupasz Wine-nal, amit magadnak kell gatyába rázni, nekem nincs annyira jó tapasztalatom játékok terén.


Viszont, ahol direkt játékokhoz módosított Wine alapú kompatibilitási réteget vagy olyan install scriptet kapsz, ami bekonfigolja neked az adott játékhoz, az teljesen más tészta.


Ilyen játékra kihegyezett Wine for a Steam Protonja

[link]

amit a közösség továbbfejlesztett, amivel még tovább növelhető a kompatibilitás és csökkenthető az overhead:

[link]


A platformok, amik install scriptet kínálnak a játékokhoz pedig a Lutris:

[link]

és a PlayOnLinux:

[link]

Szerintem ez a kettő a legnagyobb.


Ezet a három dolgot használva egyik-másik játék akár gyorsabb is lehet, mint Windowson.


A Linuxos gaming valóban bajos része egyes multis játékok anti-cheat rendszere, ami sajnos elég gyakran letiltja a játékot. Ha az első linkemen megnézed a piros kategóriás játékokat, gyakorlatilag 99% multis cím EAC/Battleye anti-cheat alkalmazással. A legnépszerűbb single player játékok szinte mind arany vagy platina besorolásúak (ami nem natív port), vagyis csak telepíted és játszod őket, mint Windowson.

2021. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Ok de windowson felrakod oszt megy
2021. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

"Csak nem értem hogy mi értelme linux-al szenvedni amikor windowson meg alapból megy."


Tizenévnyi pippantás után ezt megunva maradtam Windows-nál.:)

2021. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

"Csak nem értem hogy mi értelme linux-al szenvedni amikor windowson meg alapból megy."


Mondjuk mert egy casual gamernek tökéletes lehet a Linux, mert sok játék megy rajta és mert nagyon sok szempontból a Linux eleve lekörözi a Windowst.

2021. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

Linux eleve lekörözi a Windowst."


Gamingben biztos nem.

2021. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!