Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyszer telepíthető programot...

Egyszer telepíthető programot hogyan másolhatom/duplázhatom meg? CD-n van 🆘

Figyelt kérdés
Úgy már csináltam hogy CD-ről ki másoltam és pendrivera raktam de nem sikerült mikor a pendriveról egy másik gépre akartam telepíteni.

2021. nov. 5. 15:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Sehol nem írja, hogy 1 darab gépre és egyszer telepíthető csak. A licenc arra jogosít fel, hogy 1 darab telepítés legyen egyszerre használható. Azaz ha letörlöd, újratelepíted és ismét aktiválod, akkor ugyanúgy csak 1 darab példány lesz használatban.


Kérdés előtt vagy inkább helyett, olvasd el és értelmezd mit írnak neked, mert többször és többféleképpen leírták már ugyanazt.

2021. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm :)
2021. nov. 5. 19:08
 23/31 anonim ***** válasza:

#20 Ennek elmagyarázhatnád a technikai hátterét, mert nem igazán értem, hogyan működhetne ez. Egy csak olvasható (CD-R) lemez esetén folytatólagosan írható ha nincs lezárva, de törlés/újraírás nem lehetséges.


Továbbá ez egy gyári szoftver lemez, ergó BIZTOSAN le van zárva.

2021. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

#23

A CD-R nem azt jelenti hogy "csak olvasható" hanem azt hogy egyszer írható..!

De próbáld ki. Én a DVD+R et ajánlom.

Még egy kis szoftvercég is ki tud adni DVD+R en szoftvereket.. :)

2021. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

#24


Én értem, hogy mit jelent az egyszer írható. Csak az nem tiszta nekem, hogy "Pontosabban a filekezelőből eltünhet" részt hogy érted. Tehát egy CSAK 1x írható lemezről, hogyan tud törlődni bármi is.


"De próbáld ki."

Ez picit problémás mert nincs windows-os gépem, de még optikai meghajtó is csak az asztaliban van. De évekig írtam különböző lemezeket (még DVD+R DL-t is) de ilyennel még soha nem találkoztam, hogy egy felírt adat "törlődik" :)

2021. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#25

Régen CDFS vagy ISO9660 szabvány szerint írták a lemezeket. Win7 óta az UDF szabvány szerint. (Persze a régi íróprogramok a régi módszer szerint írnak).

Linux is ismeri az UDF-et, de azt nem tudom hogy ott ez benne van-e a kernelben vagy installálni kell mint az ntfs3g-t.

Ugyanúgy kell formázni a DVD-t is mint bármelyik lemezt. Az egyszer írható lemezek is sokszor írhatók, de a hely nem szabadul fel rajtuk mint -RW esetén így előbb-utóbb betelnek.

Olvass utána mi az Universal Disk Format.

2021. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 P.O.C. ***** válasza:
Az elmélet ott hibázik csak, hogy a gyári szoftver lemezeket nem írják, hanem préselik, így ha akarna tudna bele írni egy író. A másik meg nem minden gépbe van író. Sok vállalati gépbe biztonsági okokból sima CD vagy DVD ROM -ot raktak. Meg sok otthoni felhasználó is akinek semmi szüksége nem volt írásra.
2021. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Egy 3 fős szoftvercég jellemzően nem engedheti meg magának hogy ipari préselt DVD-t gyártasson a várható 90 vevőnek.. És netes aktiválószervert se éri meg fenntartani évtizedekre.

Valami olcsóbb megoldás kell oda.


Persze egy mamutcégnek nincsenek ilyen problémái.

2021. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Szirty ***** válasza:

"Az egyszer írható lemezek is sokszor írhatók..."


Az egyszer írhatóság nem az alkalmat jelenti, hogy ha csütörtökön írtad akkor pénteken már nem írhatod.

Azt jelenti, hogy a lemeznek az a területe (fizikai része) amire már egyszer írtak oda írni már nem lehet többször.


Az hogy magát a lemezt több alkalommal írhatod az nem azt jelenti hogy a már írt lemezfelületet írhatod újra. De erre utaltál is azzal hogy megtelik.

2021. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#29 Ezt annak magyarázd aki ezt írta és nem érti a dolgot:

"filekezelőből eltünhet részt hogy érted. Tehát egy CSAK 1x írható lemezről, hogyan tud törlődni bármi is."

2021. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!