Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP: Miért nem tudom...

Windows XP: Miért nem tudom pendrive-ról egy mappának a parancsikonját a Start menübe helyezni?

Figyelt kérdés
A PC-n lévő mappákkal nincsen gond, de nem engedi pendrive-ról.

2021. nov. 9. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

1. 2021-ben NEM szabad már XP-t használni! 20 éves rendszer, könyörgöm!

2. Mi a hibaüzenet?

3. Hova mutat az a parancsikon? A pendrive-ra?

4. Pontosan mi a célod?

2021. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
És ha az asztalra helyezed a parancsikont és utána onnan teszed a start menübe?
2021. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es: Úgy se lehet a start menübe tenni.
2021. nov. 9. 12:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Jellemző. Le lettem pontozva, de a kérdésekre nincs válasz...
2021. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A pendrive olyan fájlrendszerű, hogy külön jogosultság kell az ilyen műveletekhez esetleg.


A pendrájvra másik gépen másoltad fel a programot?

2021. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

hmmm...FAT32-es rendszer van a pendrive-on, gépen pedig NTFS.


Mappát, nem programot. És egyébként nem. Tesztnek létrehoztam most egy mappát és azt próbáltam meg behúzni a Start menübe, de ugyanúgy nem működött. Asztalra is küldtem parancsikonként és onnan is megpróbáltam behúzni, de semmi.

Lehet, hogy azért sem enged ilyet (leszámítva a fájlrendszert), mert a pendrive más betűjelet is kaphat, ezáltal nem lesz található a megadott helyen.


1-es és 5-ös! Ilyen "hangvételű" hozzászóláshoz nem méltatom magam. Ezen kívül a kérdést vagy félre olvastad vagy félre értetted vagy el se olvastad. Ezzel lezártam a feléd irányuló válaszokat.

2021. nov. 9. 21:23
 7/17 A kérdező kommentje:

*1-es és 4-es - javítom magam.



Mit gondolsz, ha ugyanúgy NTFS lenne, akkor működhetne? Valamint lehet olyat, hogy megadok egy FIX nevet és betűt és bármikor dugom be, ugyanazt fogja kapni? pl. P betűt adok meg. Emlékezetem szerint legfeljebb J-ig csatlakoztattam idáig, tehát P betűt alapvetően nem fogja elérni. Nem tudom, hogy lehetséges-e ilyet csinálni vagy automatikusan adja a betűjeleket az op.rendszer.

2021. nov. 9. 21:27
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy működik nekem, hogy:

-A Start gomb fölé tartom a mappát

-ha megnyílik úgy a start menü, akkor az alján a "minden program >" szövegen tartom még a mappát, majd ha előjön a lista a programokról, akkor ott, azok közé teszem le.

(Lehetőleg nem egy másik mappa alá/fölé/közé, mert nehogy annak a másik dolognak a mappájába kerüljön.)


Azután onnan tudom kijjebb hozni a startmenüben bal felülre.


Rendes Start menü esetén ez így működik.

Vagy van a lebutított, úgynevezett "Klasszikus" Start menü...

2021. nov. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#6: Szerintem semmilyen sértő nem volt #1-ben. Az XP tényleg régi rendszer, a másik három kérdés pedig jogos.
2021. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes...Így már sikerült. (Én is rendes, nem "Klasszikus Start menü"-t használok. Más mappákkal, amik nem pendrive-ról jönnek, azokkal nincsen gond egyből a Start menü bal oldalára tegyem. Köszönöm szépen!


9-es! Nem a kérdésre válaszolt. Mit gondolsz, hogy hány tíz alkalommal olvastam ilyen hozzászólásokat? És mit gondolsz, hogy 1 is megváltoztatta hozzáállásomat, lehetőségemet, meggyőződésemet, valamint a "miért ne váltsak"-ot? Nem ismeri az okát senki és így egyből agresszívan támad. Ez az a lelkület, amit nem kívánok. Egyszer feltettem egy kérdést valamiről, amire látszólag készséges és nagyon hasznos, részletes, hosszú válasz érkezett egy embertől. A hozzászólás utolsó mondata viszont olyan fordulatot vett az egészben, amit el nem bírtam képzelni - mert teljesen készségesNEK TŰNT. Az ilyen típusú hozzáállás NEM érdekel.

Az 1-es üzenetben a 2.-es és 3.-as kérdésére pedig a kérdés teljességét elolvasva és értelmezve és az emberi agyat használva választ kap az ember.

2021. nov. 10. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!