Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Működne az "átverés"?

Működne az "átverés"?

Figyelt kérdés
A történelem tanárunk úgy feleltet, hogy ki kell prezentáljuk a képernyőnket és a kamerába kell nézzünk. Ha monitort nézem, úgy látszik, mintha a kamerát néznék, ez megoldva. Ha felteszek egy Linux Mintet virtualboxba, onnan lépek be a videochatbe, onnan vetítem ki a képernyőmet, akkor csak a virtuális gép "képernyője" fog látszani, amit a gépen csinálok, az nem?
2021. nov. 11. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

Meg szerintem 2 monitorral is menne. Asztali géppel simán, de laptopra is rádughatsz egy másik monitort és képmegosztáskor választhatsz, melyik monitor képét osztod.

2021. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
De amúgy a szemed járásából lehet látni, hogy anyagot olvasol, keresgélsz benne, stb.
2021. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás közben ugrál a szemed... Nem kéne hülyére venni a tanárt.
2021. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Írtam vázlatot, nem 10 oldalnyi szöveg lenne a képenyőn. Ha lennebb veszem a kamera felbontását, és kicsit hátrébb ülök, a szöveget kinagyítom, úgy nem látszik a szemem ugrálása.
2021. nov. 11. 11:53
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Ennyi erővel akár meg is tanulhattad volna a leckét, amíg ezt a sok trükkök kieszeled és begyakorlod.

A szemed ugrálása pedig egyértelműen látszik, akárhogy csinálod. És mi van akkor, ha a tanár kikapcsoltatja a monitort, és kéri hogy mutasd is meg (illetve látja hogy nem világít meg téged) akkor aztán sokra mész a virtuális géppel meg a vázlatoddal.

2021. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

"Ennyi erővel akár meg is tanulhattad volna a leckét, amíg ezt a sok trükkök kieszeled és begyakorlod."


Igen, de hány leckét fog még ezzel megúszni, ha tökéletesíti a trükköket!


"És mi van akkor, ha a tanár kikapcsoltatja a monitort, és kéri hogy mutasd is meg "


Mondhatja azt, hogy laptopja van beépített kamerával, és így nem tudja.

2021. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Off-topic, de ez tipikusan azt mutatja, hogy a tanárnak nem jók a módszerei. Igen, tudom, 50 éve még ez működött, hogy készülj fel egy témából, és mondd el az osztály előtt. Azóta viszont rengeteg minden változott. Fejlődött a pedagógiatudomány, változott a társadalom, a technika, és ami a legfőbb: változtak az elvárások. Amiből lehet puskázni, az a számonkérés hibás. Ha valamihez aktívan kell az agyadat használni felelés közben, akkor ott nem lehet puskázni. Ráadásul az ilyen beadandók, meg bemutatók, meg egyebek már régen is a csalások melegágyai voltak, hiszen senki nem tudta hitelesen ellenőrizni, hogy te írtad-e.

Aztán meg hangoztatjuk agyba-főbe, hogy kompetenciaközpontú oktatás, meg hogy feleljünk meg a kor kihívásainak, erre jönnek az ilyen tökéletesen inkompetens számonkérési "módszerek".

Bocs, tudom, nem a technikai részére válaszoltam, csak kiábrándító tud lenni, hogy amikor "papíron" minden hú, de modern, a módszerek terén meg sokan még ott tartanak, ami már 50 éve is ciki volt.

2021. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"És mi van akkor, ha a tanár kikapcsoltatja a monitort, és kéri hogy mutasd is meg"

Aztán meg kamerázd be az egész lakást a nappalitól a vécéig. Esetleg még meg is látogat, és be is pofátlankodik a szobádba, biztos, ami biztos.

Kicsit úgy érzem, sokan túllőttek a célon. Értem én, hogy akadályozzuk meg a csalást, de bizonyos határokat a tanárnak is illene betartani.

Ráadásul nem nehéz hamisan megvádolni ártatlan tanulókat. A szemmozgásból nem derül ki egyértelműen, hogy most tényleg ouskát olvas-e. Vagy kötelező egyetlen pontba mereven bámulni, mert máskülönben ócska csaló vagy? Úgy érzem, átestünk a ló másik oldalára. Honnan tudja megállapítani, hogy nem csak a bemutatóra pillantott rá? Vagy tán a bemutatóra írt szövegre is tilos ráfókuszálni?

Nevetséges. Már csak azért is, mert komoly előadók is készítenek jegyzeteket az előadásaik előtt.

2021. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#7: Mondjuk arra kíváncsi vagyok, történelemből hogyan feleltetsz úgy, hogy ne tudja kipuskázni...
2021. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

#9: Miért, szerinted a történelem az csak értelmetlen adathalmazok benyalásából áll?

Mondjuk az a baj, hogy sok tanár szerint igen...

2021. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!