Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan szoftver vagy...

Létezik olyan szoftver vagy beállítás melly nem engedné hogy elérhessem a YouTube weboldalt?

Figyelt kérdés

Önmegfigyeléssel arra jutottam,hogy YouTube zenehalgatási függőségem van és ez nem engedi hogy azzal foglalkozzak amivel én valójában szeretnék a gép előtt.


Köszi a segíts...


2021. nov. 24. 14:29
 1/8 Elvilegszaki ***** válasza:
100%
Ha nagyon le szeretnéd magad tiltani a youtuberól ajánlom a routered url szűrés konfigurációját, amit a szülői felügyelet címszó alatt is megtalálhatsz
2021. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Töröld ki a könyvjelzők/előzmények közül. Aztán utána csak arra figyelj hogy ne írd be a címsorba :)
2021. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az önmegtartóztatás nem segít, más sem fog sokáig. Ha letiltod, ugyanúgy fel is tudod oldani. Vagy keresel egy tucat másik lehetőséget rá, és akkor majd hallgatod más módon a zenéket. Nem a Youtube-ot kell megszüntetni, hanem magadat fegyelmezni.

Ha pedig "figyelemzavarod" van, és szeretsz elkalandozni a megcsinálandó feladatoktól, azt bármi más is ki tudja váltani, ha nincs megfelelő önmérsékleted.

2021. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha pedig "figyelemzavarod" van, és szeretsz elkalandozni a megcsinálandó feladatoktól, azt bármi más is ki tudja váltani, ha nincs megfelelő önmérsékleted"


Tökéletes pont ez van velem.

Mit tudok tenni ellene?

2021. nov. 24. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Messze van a számítástechnikától, de talán gyakorolj meditációt. Pl talán a zen meditáció a legjobb. Reggelente ébredés után napi negyed óra is elég. Ezt csináld 2 héten át, és kiderül hogy működik-e nálad...

Ez arra jó hogy segít az összpontosításban. Hiszen a gyakorlás során is megfigyeljük, és elengedjük a gondolatokat. Ha sokat gyakorol az ember, akkor hamarabb észreveszi hogy elkalandozott, vagy különféle álomvilágokba merült. Ha pedig előbb észreveszi ezt valaki, akkor egyszerűen vissza lehet térni a fontos dolgokhoz.

Ez nem tudom kinek hogy válik be. Egy kicsit rá is kell érezni. Minden esetre egy tipp volt (nekem használt ilyen dolgokban).

2021. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én mindig észreveszem mikor kalandozok és tisztában vagyok vele miközben ezt csinálom és nagyon jól esik ezért rászoktam és nehéz megállni hogy ne akarjam csinálni. Ez azt eredményezi hogy képes vagyok el lenni a saját fejembe akár egész nap is.


Ha erőt veszek magamon és elkezdek csinálni valamit akkor a tevékenység végezte közben ahogy az idő telik egyre fókuszáltabban fogok tudni dolgozni azonban e közben még ott a gondolat és kísértés hogy menjek álmodozni.


A zene úgy jön ide hogy zenehalgatás közben mindez még élvezetesebb. Mint valami rohadt drog(soha nem próbáltam és nem is fogom).


A blender szoftvert akarom tanulni Ferenczi Róbert videói alapján és nehéz mert álmodozni meg zenét hallgatni jobban akarok de tudom hogy érdekel a modellezés is nagyon csak mikor gép elé ülök kevésbé.

2021. nov. 24. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Különítsd el a kettőt, mert csak a saját idődet pazarlod.

Amikor tanulni akarsz, akkor arra az időre csak azzal foglalkozz.

Meg tarts néha álmodozó szüneteket, vagy időszakokat.

Csak ezeket előre fektesd le (pl hogy napi hány óra) és mindenképp tartsd be az előre felállított napirendet.

Ha csak egy adott dologra fókuszálsz, akkor az sokkal hatékonyabban megy - ha teljesen jelen vagy :)

2021. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Apple nemrég vezette be a Focus módok használatát, amikkel meghatározhatsz idősávokat, pl. munka, tanulás, család, szabadidő, stb. és ezekhez illeszkedően enged/nem enged használni különböző weboldalakat és akár programokat. Azt hiszem, még csak telefonon van, de jön asztali megoldásban is.


Az ötlet nem újdonság, csak az, hogy már operációs rendszer szinten kínálnak ilyen megoldást is.


Régóta vannak erre való programok:

[link]


De egyszerűen le tudsz tiltani weboldalakat - csak az nem időszakos lesz, hanem állandó - amíg fel nem oldod a tiltást.

[link]


Ennek finomabb változata, amit már javasoltak, hogy töröld az előzmények közül, úgy egy fokkal nehezebb betölteni.


Mondjuk ez nekem már a Gyakorikérdésekkel se megy, pedig nekem is le kéne róla szoknom...

,-DDDD

2021. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!