Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Routerre kötött HHD-ről...

Routerre kötött HHD-ről filmek elérése TV-n?

Figyelt kérdés

Még csak ismerkedem ezzel a megoldással, de érdekelne, hogy azon kívül, hogy a routerre kötöttem usb-n egy merevlemezt és létrehoztam egy média szervert, amit elérek bármelyik gépről, lehetséges valahogy önmagában TV-n is elérni ezeket a .mkv fájlokat? (tehát csak filmek miatt használom)


Router: Asus AC66U

TV: LG 50UK6300MLB (webOS)



2021. dec. 21. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A tévé is egy eszköz, arra is letöltöd a médiaszerver kliensét (pl. Plex), és látnia kell, ha a saját rendszer nem ismeri (a hálózati lejátszás képessége a DLNA, ami van vagy a tévében, vagy nincs). A hálózati lejátszást kezelő tévék esetében a forrásválasztásnál látnod kell a hálózati forrást is, nem csak a rádugott adathordozókat.
2021. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt csináltam korábban, hogy ha az asztali gép be volt kapcsolva és abban volt a filmes HDD, akkor gépen Plex Media Server, TV-n Plex App és mentek a filmek a tv-n a távirányítóval. Viszont most a routerre kötöttem azért, hogy ne kelljen egy film miatt mindig bekapcsolni a gépet is, a routerben viszont nincs plex server.
2021. dec. 21. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Smart Share-ban nem jelenik meg?
2021. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sikerült, de eléggé körülményes:


Home gomb

Univerzális távirányító app (…)

PC

Tartalom megosztása

Következő

Media server (vagy aminek elneveztem kiválasztása)

Videók


Ez így 7 db menüpont

2021. dec. 22. 06:17
 5/5 anonim ***** válasza:
És élvezhető, amikor lejátszod?
2021. dec. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!