Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pc konfig 2d videovagashoz...

Pc konfig 2d videovagashoz 500-550ezerert ki mit rakna össze?

Figyelt kérdés
Elsősorban Intel párti vagyok és
2021. dec. 23. 10:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Full hd minőség is jó nekem, de persze nem baj ha 4kt is tudna kezelni, de egyelőre monitorbol is full hdt szeretnék. Későbbi fejlesztés mellett viszont jól jöhetne, most mégse szempont ,ezért ha vki 4k biztos pc-t mutatna kérem újra oda :)
2021. dec. 23. 10:46
 2/4 anonim ***** válasza:
6600Xt vidi kari, intel i7 11700k, 16-32 gb ram, m.2 ssd és a többi, fél éve hasonlót raktam össze 600k ért.
2021. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

11 gent semmiképp. Ha mindenképp intel akkor 10900 vagy 12 gen ( inkább utóbbi ) és csak olyat amiben igp van.


Minimum 32GB RAM, nvme ssd és legalább egy 8GB-os videokártya.


Az egész nagyban függ attól, hogy mit akarsz vágni. Ha valami H.264/HEVC tartalmat 1080p-ben oda messze nem kell ilyen hardver. Komolyabb 4K@60 fps-hez már viszont szükséges - főleg ha az anyag hosszú is.


Videókártyából pl nem szükséges újat/ legújabbat venni. Egy RTX2070 is bőven jó ( vagy egy Radeon VII, csak ilyet nem fogsz ralálni ), csak sok legyen a VRAM.


Alaplapra viszont célszerű költeni. A 12 gen intel procik és lapok már rengeteg PCIE sávot biztosítanak, akár két renderkártya mellé is mehet néhány nvme ssd, ami baromi nagy előny az elődökhöz képest.

2021. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Monitorból inkább nagyobbat és 4k-t. Ott a munkaterület nagyobb és részletesebb, jobb vele dolgozni.
2021. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!