Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program PCre, ami...

Van olyan program PCre, ami széttördeli az egybeírt dolgokat?

Figyelt kérdés

Így értem például: VanIlyenProgramAmi


Ezzel foglalkozom most pár hétig, adatokat kell másolgatnom, és sajnos így egybe leírva vannak, nagybetűvel egyes kifejezések, elég idegesítő mindegyik után vesszőt meg szóközt rakni.

Tudtok olyan programot, ami megoldaná ezt nekem, vagy annyit, hogy legalább válassza szét őket, a vesszőt meg kirakom.


2021. dec. 24. 14:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, kb 4000 darab ilyen hosszabb-rövidebb szöveget kellene szétszednem, ezért is kéne valami gyorsabb alternatíva rá.
2021. dec. 24. 14:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Excel makró például. Ez lépésről lépésre leírja, így nem kell tudnod programozni hozzá, csak bemásolni a szöveget a programablakba:

[link]


A 4-5. kép pont azt csinálja, amiről írsz (szóközt tesz a nagy betűk elé). Innen már egy cserével a szóközt leváltod szóköz+vesszőre, ha fontos.

2021. dec. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a sorrend algoritmikusan meghatározható az ismétlődések alapján, akkor lehet sima programot is írni rá, ami string-ként beolvassa-végignézi stb.
2021. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Excelem nincs, esetleg az Openoffice tudja ezt?
2021. dec. 24. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha valami programot írsz rá az tudni fogja, valamelyik programozási nyelvben nézd meg a string-kezelést.
2021. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Küldd el privátban, megpróbálom megcsinálni reguláris kifejezésekkel notepad++-ban. Írd le, pontosan milyen legyen.
2021. dec. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jöhetnek még válaszok, nekem online szerkesztőkkel nem sikerült megoldanom valamiért.
2021. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 neked miért érdekes ez a probléma?
2021. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ajánlottam fel a segítségem (#6), mert egyszerűnek tűnt megoldani az említett módon, csak az online editorokkal nem sikerült reprodukálnom az eredményt valamiért. Azért írtam, hogy jöhetnek még, mert hátha valaki azt gondolta a válaszom után, hogy meg van oldva, talán a kérdező is megtette volna.
2021. dec. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaaaa... :) Egyébként szerintem js-el nem lenne nagy ördöngősség megírni és akkor futna böngészőben platformfüggetlenül.
2021. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!