Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik ezek az óriási árbeli...

Mik ezek az óriási árbeli különbségek Windows 10 licenszeknél?

Figyelt kérdés

Microsoft oldalán a Windows 10 Home kerül 45 ezerbe.


A hardveraprón egy pali 9,5 ezerért árulja (állítólag nem OEM).


Árukeresőn lehet 1,5 ezerért is találni OEM-et.


Valaki elmagyarázná, hogy mi folyik itt?


[link]



2021. dec. 28. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt: a licencek egy része újraértékesített licenc, amit valaki megvásárolt, de mégsem kellett neki. A Microsoftnak ez ugyan nem tetszik (és a különcködő németeknek sem), de az EU állásfoglalása szerint legális.

Másrészt: van tuvatnyi különböző verziója a Windowsnak, amik között néha még a Microsoft Magyarország terméktanácsadója is összezavarodik. (Személyes tapasztalat.) Van a "dobozos" verzió, amit probléma nélkül áttelepíthetsz másik gépre (természetesen legálisan csak akkor, ha az eredetiről lenyúzod), meg van az OEM, aminél korlátozva van, hogy hányszor cserélhetsz alatta hardvert. Ezek között többszörös árkülönbözet is lehet. A korlátozott funkciókat nézve is van pár verzió: Home, Pro, Enterprise, Education, Pro for Workstations, LTSC, Pro Education, Home S, Pro S. És majdnem mindegyikből volt "N" és "KN" változat, amiből ezt-azt kispóroltak. Meg persze a szerver verziók. Akkora katyvasz az egész, hogy mint írtam, sokszor még a saját embereiknek sem tiszta, hogy melyik mi. :D

Ezek után ne várjunk következetes árképzést. ;)

2021. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A Microsoftnak ez ugyan nem tetszik"


Ezt valahol megértem, mert kiesik nekik a profit.

2021. dec. 28. 19:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan történeteket is hallottam már, hogy lopott bankkártya adatokkal vásárolt kulcsok, nagy tételben.
2021. dec. 28. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!