Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ? Windows XP: A Hangerőszabály...

? Windows XP: A Hangerőszabályzót nem tudom megjeleníteni a Tálcán, mert a Hangerőszabályzó nincsen telepítve, holott telepítve van

Figyelt kérdés

Néhány hónapja történt, hogy a Tálcán, az óra mellől eltűnt a Hangerőikon. Nem emlékszem semmire, amit átállítottam volna. Legfeljebb kitakarítottam a gépet, de a hangszóró kábeléhez, csatlakozójához nem nyúltam. A Vezérlőpultban a „Hangok és audioeszközök”-re kattintva van egy lehetőség, hogy „Hangerőikon elhelyezése a Tálcán” – ez nincs kipipálva. Ha kipipálni szeretném, akkor egy Hiba üzenet ugrik fel, mely azt írja, hogy nem tudja megjeleníteni a tálcán a hangerőszabályzót, mert a Hangerőszabályzó nincsen telepítve (nem szó szerint ezt írja, de a lényege ez). A helyzet viszont az, hogy a hangszóró igenis működik, nincsen vele gond, és igenis fel van telepítve. Sigma Tel Audio 5.10.5210. van (és mindig is volt) feltelepítve.

További érdekesség, hogy a „Hangok és audioeszközök”-ön belül van egy „Hangszóró beállításai” lehetőség, azon belül pedig egy „speciális” opció. Itt a hangszóró beállításai opciónál az szerepel, hogy „Asztali hangszóró sztereó hangszóró”. Van lehetőség átállítani „Laptop sztereó hangszóró”-ra, meg is tettem és újra is indítottam a gépet, azonban ugyanúgy nem lehet a tálcára helyezni a Hangerőszabályzó ikonját, ugyanaz a hibaüzenet fogad.

Az most egy félmegoldás, hogy a tálcán bal oldalra tudom helyezni az ikonját úgy, hogy előbb az asztalon hoztam létre a parancsikonját, majd oda behúztam, de már 2 ikonnal több van a bal oldalon, mint szokott lenni és ez nem tetszik.



2022. jan. 1. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Futtatásba írd be, hogy SNDVOL32


Ha nincs, akkor le kell szedned és a Windows\System32 mappába bemásolnod.

2022. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elképesztő a tudásod!! Köszönöm!!! :)
2022. jan. 2. 00:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Siker?
2022. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen!! :)
2022. jan. 2. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Már csak az a kérdés, hogy mi miatt hiányozhatott a gépedről az sndvol32

Esetleg valami butítótt / buherált rendszered van?

2022. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó kérdés.

Én inkább úgy kérdezném meg a gépemtől, hogy miért csak néhány hónapja történt ez és (mint írod) miért. Úgy gondolom, hogy több éve nem volt újratelepítve a gépem (nem tudom pontosan, hogy mikor lett feltelepítve (ezt egyébként meg lehet nézni valahol?)). És igen...lehet, hogy vírusos is.


Rendszerem: [link]

2022. jan. 2. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:

"Blade Edition."


Meg is van, hogy mi a probléma.


Agyonbuherált rendszer.

2022. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!