Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP: Miért lettek...

Windows XP: Miért lettek kékek egyes fájloknak a címei?

Figyelt kérdés
A letöltések mappában van 3 db mp4 fájl, aminek a neve, mérete, típusa, módosított ideje kékkel van írva. Ezen kívül másutt egy .doc, egy .txt, egy .gif, 7 db pdf...

2022. jan. 2. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Engedélyezted a "meghajtó tömörítése" opciót a lemeztulajdonságoknál.


Ezt kapcsold ki.

2022. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet olyan gombot nyomtál ami kijelölt néhány filet. nyomj egy üres helyre és eltűnik a kijelölés.
2022. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tömörítettem, de Lemezkarbantartóval csináltam. Megnyitottam az egyik mp4-et és bezárás után sem változott vissza feketévé. Akkor azokat a fájlok innentől kezdve mindig tömörítve lesznek és mindig sok idő lesz megnyitni őket?

A Meghajtó tulajdonságánál nincs bepipálva a "Meghajtó tömörítése helymegtakarítás végett" opció.

2022. jan. 2. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Zárd be a HDSentinel-t..
2022. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem a teljes meghajtó van tömörítve, hanem csak egy mappa vagy pár fájl, Lemezkarbantartó csak a régen használt fájlokat tömöríti ami kék ott tulajdonságok =>Általános fül =>Attribútumoknál speciális=> Tartalom tömörítése helymegtakarítás végett és szedd ki a pipát.

Ha meg később egy adott mappában az új fájlok is kékek lesznek akkor magán a mappán is csináld meg ugyanezt :D


Egyébként nem növekszik sokkal a megnyitási idő normális esetben :D

2022. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

HD Sentinel nem fut.


Köszönöm 5-ös! Sikerült! Ismét feketék.


"normális esetben" - csakhogy 2 GB RAM nagyon kevés. De nem is a lassúság zavar, hanem a kék szín zavart.

2022. jan. 2. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!