Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP: Miért csinálja ezt?

XP: Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Meg vannak nyitva programok, mappák, dokumentumok, böngészők...a tálcára van helyezve mind és rákattintottam az asztalon egy üres helyre, ezáltal az aktív felület az asztal lett. Nyilakkal kijelöltem egy mappát és Alt + Entert nyomtam. Rendesen megjelent a tulajdonságok felület, majd esc billentyűvel bezártam. Azonnal a VLC lett aktív, de nem úgy, hogy feljött a képernyőre, hanem úgy, hogy nem jött fel. Ezek után tesztelgettem és szándékosan nem a VLC-t hagytam a legutolsó aktív programnak, mielőtt mindent letettem volna az asztalra és mégis minden alkalommal a VLC lett aktív. Érthetetlen számomra, hiszen nem azt a parancsot hajtja végre, amiről én tudok, hogy annak kellene végrehajtódnia.

Így tehát gyakorlatilag nem tudok 2 mappának, fájlnak, dokumentumnak vagy bármi másnak a tulajdonságát közvetlenül egymás után megnézni, hacsak nem kattintok rá vagy az asztalra és onnan nyíllal megyek tovább. Ez így értelem-hiányos.

Ha nincsen a tálcán semmi, akkor se tudok nyíllal tovább menni.



2022. jan. 2. 23:54
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Kipróbáltam amit írtál, és Windows 10 rendszerben is ugyanígy "átkerül" a fókusz az Asztalról másik folyamatra/ablakra.


A Win+D kombinációval egyébként vissza-/átválthatsz az Asztalra, majd utána a nyilakkal lépegethetsz az ikonok között.

[link]


Érdekességképpen megjegyzem, hogy a Tulajdonság ablak Esc billentyűs bezárása után, az Alt+Szóköz kombinációval be akartam hozni a fókuszt kapott ablak helyi-menüjét, - erre egy jóval rövidebb menü jelent meg: Előző méret/Kis méret/Bezárás elemekkel, ahol az Előző méret nem volt választható, így a Bezárást választottam - ezután már nem tűnt el az Asztalról a fókusz.

Nem tudom milyen folyamat záródott be, de kíváncsivá tett.

2022. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Win+D valóban működik.


Viszont az egy nagyon jó kérdés, hogy a készítők véletlenül vagy szándékosan hagytak benne ilyen orbitális hibát a rendszerben.


Most én is kipróbáltam az Alt+Szóköz kombinációt és bezárást választva, és nekem azt a dolgot zárja be, ami éppen aktív (ami kijelölődik ilyenkor automatikus). (Nem tudom, hogy Windows 10-en meg lehet-e különböztetni a Tálcán az aktív ablakot a többitől, de XP-n nagyon jól megkülönböztető.)

2022. jan. 3. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!