Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem sikerül Linuxot telepíteni...

Nem sikerül Linuxot telepíteni no efi system partition was found miatt? Több:

Figyelt kérdés

Teljesen új gép új hdd. Először a Win7-et próbáltam telepíteni, de nem ismeri fel a gép a dvd írót. Vajon miért? Volt korábbról egy pendriven Linux Mint telepítőm, elkezdtem telepíteni, de particionálás után, amikor telepíteni kezdenék a fenti üzenetet írja. "no efi system partition was found"

Megcsináltam azt amit ebben a videoban, de Error üzenetet ír ki utána. https://www.youtube.com/watch?v=fT6lWzpihyU

Nem tudok angolul és nem tudom mi az EFI.



2022. jan. 12. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem ismeri fel a gép a DVD-írót? Ezt hol (nem) látod? Bios-ban? Vagy a DVD lemezt nem ismeri fel?

Mi az az EFI? (Extensible Firmware Interface) A BIOS-hoz hasonló funkciókat ellátó, 32/64 bites programozható eszköz, a hardver és az operációs rendszer közé illesztve.

2022. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A BIOS-ban nem jelzi a DVD írót és, ha bootolnék róla "no disk drive" felirat jön elő.
2022. jan. 12. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:

"de particionálás után"

Az biztos jó lett? Hozz létre a többi mellett egy GPT (tehát nem DOS vagy MBR) partíciót is, kb. 100-150 MB elég, és formázd le FAT32-re.

2022. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs EFI partíció, a Linux telepítő valamiért nem csinálja meg (talán nem tudja?). Kézzel kellene csinálni a Mint telepítőjében egy kb. 500MB-os, elsődleges (primary) EFI system partíciót, mint ahogy a videóban, és utána menni tovább a telepítéssel.
2022. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen új gép és nem látja az ODD-t? Az úgy nem OK.
2022. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3: Nem biztos, hogy jó lett a particionálás. Nagyon ritkán telepítek és Windows telepítésre készültem fel. Linuxot 1x régen telepítettem. A hibaüzenet miatt nem tudtam elkezdeni a telepítést és visszaléptem inkább a particionálásból és kiléptem. Mi lehet a baj a partíciókkal?


4: Minden új benne original alkatrészekből raktam össze.

2022. jan. 12. 15:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez is segíthet.

[link]

2022. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem hagytad, hogy a Linux automatikusan partícionáljon? Tehát akkor itt a hiba, nem készítettél EFI partíciót. Csináld meg úgy, ahogy leírtuk, illetve ahogy a videóban is van.
2022. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyre rosszabb, megpróbáltam, de ismét nem sikerült, ugyan azt a hibaüzenetet adta ki, de most ezt futtatja folyamatosan a gép és nem hagyja abba, mit tegyek?

Kép [link]

2022. jan. 12. 16:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Húzd ki.
2022. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!