Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan a windows 10-ben...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan a windows 10-ben "elvenni" a rendszergazda jogokat?

Figyelt kérdés

Bővebben:


Feltelepítettem rendesen az egész windowst. Ilyenkor ugye automatikusan létrejön egy rendszergazda jogosultságú profil aki birtokba veszi a gépet.

Azt szeretném hogy ettől az alap profiltól legyen elvéve a rendszergazda jog és ne telepíthessen programokat, ne változtathassa meg a rendszer működését. És ez mellé egy vendég fiókot felvenni ami viszont rendszergazda jogú és az lenne az enyém. Édesanyámnak kellene ilyesformán bebiztosítanom a gépet saját magamnál nagyobb hülyeség ellen. Vagy csak az marad hogy megint újra kell telepítenem és az első fiók ami létrejon a teéepítés közben az lesz az admin és a második vendég lesz rendszergazda jog nélkül. Ezt én szívesen megsporolnám ha a most feltelepített windowst is így át lehetne állítani.


Linux nem játszik.


2022. jan. 14. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

És mi a gond?

Amíg rendszergazda jogod van fel tudsz venni másik fiókot. Magadtól is el tudod venni az admin jogot. De visszaadni már nem tudod így vigyázz hogy maradjon legalább egy admin fiók rajta..

2022. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elobb letrehozol egy uj fiokot, rendszergazdava teszed, es utana lesz lehetoseged elvenni az eredetitol a rendszergazdai jogot.
2022. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az már sikereult de nem találom azt ahol el tudom venni. Van egy olyan rész hogy "az ön gépe" na most ez esetemben Judit aki az anyám. De nem találom azt a felületet ahol attól el lehetne venni. Pedig a másik is akit adminnak neveztem el az már megkapta a rendszergazda jogot.
2022. jan. 14. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!