Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vennék Euronicsban Lenovo...

Vennék Euronicsban Lenovo IdeaPad5 laptopot,Win10 Home op.rendszerrel.Honnan tudom,eredeti-e rajta az op.rendszer?Kérdeztem eladót,van-e termékkulcs,matrica,azt felelte,lehet frissíteni akár win11-re is, felismeri a Microsoft,mert aktiválva van.

Figyelt kérdés
Ez rendben, de ha esetleg újra kell telepíteni, akkor termékkulcs nélkül hogyan? Az eladó mutatta saját gépén, hol lehet javitani a win10-et, ha probléma van vele. A laptopot, originált dobozosat úgy rendelték meg a központból, mert csak kiállítási darab van az üzletben, így azt csak jövő héten látom meg, mi van rajta. GMA címkének kell lennie rajta, vagy mit kell figyelni? Nekem mindenképpen jogtiszta win kell. Mostanában csak telefonom volt, régen volt XP-s gépem, amit mindig újra húztam bootlemezzel, ha gond volt vele. Néztem, jogtiszta wint lehet venni lemezestül kb. 45e-ért. Sajnos ezekkel a paraméterekkel és színben nincs op. rendszer nélküli változat,mert akkor azt venném meg, és hozzá vennék külön lemezes win10-et. Így kénytelen vagyok Win10 Home-val venni, de attól félek, ha valami lesz a géppel, (vírus pl.)és nem lesz elég a javítás funkció, és újra kellene telepíteni partíció törléssel,és letölthető op.rendszert telepíteni rá esetleg, hogy utána a Microsoft nem látja majd jogtisztának, és kéri a termékkulcsot az aktiváláshoz. Vagy hogy van ez? Annyit értek, hogy ez a Win10, amivel veszem, csak erre a gépre van, más hardverrel nem lehet használni, mint a lemezes változatot. Akkor újra telepíteni nem is szabad? És ha besz@rik,virust kap?

#operációs rendszer #termékkulcs #Windows 10 Home #operációs rendszer aktiválás #előre telepített Windows 10
2022. jan. 22. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti van rajta. Ha újra kell tenni a wint akkor automatikusan felismeri hogy már rendelkezett a gép eredeti winnel és aktiválja magát. Win 11 is felmegy, amennyiben támogatott a hardver. Ms től leszedheted az ellenőrző alkalmazást.
2022. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az Euronicsban veszed a gépet, az biztosan jogtiszta Windows lesz.

Matricát már ne keress! A számla legyen meg!

A laptop Bios-ban (általában) benne van az aktíváló kulcs.

Ha nincs benne, az aktívált Windows-t akkor is akárhányszor újratelepítheted (ugyanarra a gépre), nem kell újra meg újra beírni a kulcsot.

A Windows telepítőt ingyen le lehet tölteni a Microsoft oldaláról. Ott le is van írva, hogy hogyan csinálhatsz telepítő médiát.

[link]

[link]


Ha a biosban Home kulcs van, akkor (egyszerűen) nem is tudsz mást (Pro) telepíteni... Ehhez módosítani kell a telepítőt, plusz nem lesz jó a home kulcs a pro verzióhoz.


A legális Windows10-re pedig legálisan ráfrissíthetheted a Win11-et, ha a gép maga alkalmas rá.

2022. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és még egy kérdés, ha lehet, vagy felteszem újnak, ha nem jön rá válasz. Ha Linuxot akarok mellé tenni, azt hogy kell, hogy a win megmaradjon, ha mégsem jönne be a Linux? Ki szeretném próbálni, de félek tőle m, hogy hülye leszek hozzá, és akkor maradnék a win mellett mégis. 512-es SSD-vel veszem a laptopot.
2022. jan. 22. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet több operációs rendszer egymás mellett. A kezdőbarát disztibuciók, mint például az Ubuntu telepítéskor felajánlják, hogy meglévő Windows mellé telepíthető, beállítható, hogy mekkora területet foglaljon el a Linux a lemezen. Indításkor lehet választani, hogy mit szeretnél használni.


A másik lehetőség, hogy virtuális gépből használod VirtualBox vagy VMWare segítségével. Ez egy program a hoszt rendszereden (Windows) ami emulál egy gépet megadott memória és lemez mérettel, és erre tudsz mondjuk bármilyen Linuxot vagy más rendszert telepíteni.

2022. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Windows mellé telepítheted a Linuxot. A telepítő megkérdezi hogy a Win _mellé_ vagy _helyette_ telepítsen. Le tudsz csípni a szabad helyből, és a Linux telepítő létre fogja hozni a saját partícióit.

Indításkor pedig a Grub indítómenüből választhatod ki, hogy melyik rendszer induljon.

Amúgy pl. a LinuxMintet ki tudod próbálni telepítés nélkül is, livecd formában. (Biztosan lehet más linuxot is, de nem próbáltam.)

2022. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat mindenkinek!
2022. jan. 22. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt egy példa videó:

[link]

2022. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!