Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy pdf-be...

Hogyan lehet egy pdf-be exportált ppt-t, amiben 6 dia van egy oldalon, visszaalakítani ppt-diákká?

Figyelt kérdés
Ha rendesen 1 dia=1 oldal pdf, akkor nem okoz gondot, de ilyen esetben hogyan lehet ismét visszanyerni az eredeti ppt-t?

2022. febr. 2. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem tudod ebből már ténylegesen az eredetit visszanyerni, ilyen nincs. Egy csomó olyan beállítás van, amit a ppt formátum tárol (pl. animációk), de egy pdf nem.

Vannak online konverterek, pl ez: [link]

De ez sem fog mást csinálni, mint a pdf oldal méretével megegyező ppt-ket csinálni, és rádobálni a tartalmát, ahogy esik, úgy puffan módon.

2022. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A képeket lehet kinyerni, és azokból diákat csinálni. De minek kell neked PPT-ben?
2022. febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pdf egy úgynevezett kimeneti formátum, nem célja, hogy támogassa a további szerkesztéseket. Sőt, mivel a pdf-be alakításkor sok információ (ami a megjelenítéshez nem szükséges, de a szerkesztéshez igen) egyszerűen elveszik. Ezért nincs 100%-os konverter pdf-ről "visszafelé".

Persze, azért koránt sem veszett az ügy. Megnyitod a pdf-et egy LibreOffice Draw-ban, ott ki tudod másolni az egyes alkotóelemeket, amiket aztán PowerPointba (vagy LibreOffice Impressbe, stb.) bemásolhatsz, és kis munkával szép pofásan megszerkeszthetsz.

2022. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja még valami eszembe jutott: ha csak azért akarnál ppt-t csinálni, mert prezentálnod kell, akkor felesleges.

Én szinte mindig úgy adtam elő egyetemen anno, hogy csináltam egy ppt-t és azt kimentettem pdf-be, majd vetítő módben (vagy hogy hívják) végigmutogattam. Annak fixen maradnak a képarányai, nem úgy mint a ppt-nek, amit egyes esetekben csúnyán meg tud viccelni a képarány.

2022. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából egy bő lére eresztett ppt-ről van szó, amit szokásomhoz híven a magam tetszése szerint szeretnék alakítani (344 dia), másik meg higy nem szeretem ezt a belenagyítgatós egy oldalon 6 dia formát. Tananyagról van szó, nem én prezentálok, de gyanítottam hogy ez így visszafele nem lehetséges... Minkenkinek köszönöm!
2022. febr. 3. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!