Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van lehetőség ilyenre valamily...

Van lehetőség ilyenre valamilyen torrent kliensben?

Figyelt kérdés

Van egy torrent ami legyen pl. 20GB. Ez a torrent egy videót tartalmaz.

Olyan torrent klienst keresek amiben van lehetőség arra, hogy a torrent fájl kliensbe helyezése után meglehessen nézni a videófájlt anélkül, hogy le kelljen tölteni a teljes torrentet.

Csak azokat a szeleteket kellene seedelni a torrentből amin kevés a seed.

Így pl. egy 20GB-os videóból elég lenne seedelni 5-10GB-ot.

Azok a szeletek amik pedig nincsenek meg a videó nézése közben, azt bekérné olyan seederektől akik azt az adott szeleteket seedelik de nem kerülne lementésre csak a memóriába írná míg szükség van rá.

Így tárhelyet lehetne spórolni egy-egy nagyobb torrent esetén.



2022. febr. 3. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem, ennek mi értelme.

Sok esetben ha nincs elég seeder vagy sávszélesség, amúgy sem tudnál mit kezdeni vele.

2022. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Én nem tudok róla. A Super Seed mód tud olyat, hogy minden szeletet csak egyszer tölt vissza. Ezen kívül nem tudok róla. De ha nagyon kéne akkor te is programozhatsz egyet.
2022. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Letoltes nélkül hogy nézed meg ?
2022. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha a leszedő úgy állítja be, hogy az első és utolsó szeletet + sorban szedje a szeleteket le, akkor menet közben már megtudja nyitni egy videólejátszóval és nézni


bár vannak torrent kliensek, amik jobban rágyúrnak a videókra, mint pl. a WebTorrent Desktop, de életemben nem használtam még


tárhely spórolást én manapság értelmetlennek találom, de kinek mi

2022. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Most mi van? Van egy 20 GB-os videó, amiből neked csak egy részlet kell, vagy van egy 20 GB-os fájl, amiben több minden van, köztük egy videó, amire neked szükséged lenne? Az első esetben hülyeség amit mondasz, tekintve, hogy fogalmad sincs melyik szeletben van az adott részlet, másrészt a szeletek összeállva adják ki a teljes fájlt, nem pedig külön megtekinthető részleteket adnak. Ha a második eset áll fenn, akkor pedig nagyjából bármelyik klienssel ki tudod választani azokat a fájlokat, amiket le akarsz tölteni, így nem kell a konkrét torrentet leszedni. Másrészt ha már illegálisan töltesz le valamilyen (nagy eséllyel fizetős/jogdíjas) tartalmat ingyen, akkor törődj bele abba, hogy nem minden a te kényed-kedved szerint működik.
2022. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Pont olyanra gondoltam mint a WebTorrent, hogy kiemelik a videólejátszást mint funkció.

Meg kell nyitni benne a torrent fájlt és az első pár chunk leszedése után már nézhető is az adott tartalom attól függetlenül, hogy leszedte-e az egészet vagy sem.


Annyival gondoltam tovább az egészet, hogy ne kelljen leszedni a teljes torrentet ahhoz, hogy nézhető legyen a tartalom.

Nem tudom pontosan, hogy a torrent trackerek tárolnak-e olyan adatot, hogy adott chunk melyik peer-nél található meg, de ha igen akkor az megoldható lenne, hogy a torrentből csak azokat a chunkokat töltse le amin kevés a seed és kezdje el seedelni a kliens, ezzel stabilan tartva a torrentet.

Minden más chunk amin van elegendő seed és kitudják szolgálni a peer-ek azt "on-the-fly" tolná át azoknak a peer-eknek akik épp azt a chunkot igénylik a videó nézéséhez.

És ezeket a chunkokat amin van elegendő seed azokat nem mentené le a diskre csak ram-ba arra az időre amíg a videó bufferolásához kell.

2022. febr. 3. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Sample fálj.
2022. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!