Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sehol nincs PC újratelepítés...

Sehol nincs PC újratelepítés után a Realtek HD Audio Manager! hogy tudom visszahozni? Sehol sincs!!!!

Figyelt kérdés

Vettem új gépet, újratettem a win10-et, az alaplap oldaláról leszedtem a drivereket, a chipsetet, meg a realtek hd audio driver, feltelepítettem, van is hang, 5.1 ben szól, a windowsban leteszteltem, de a fenti segédprogram, amivel finomhangolni tudnám, sehol sincs, pedig feltettem a drivert! se a tálcán, se a program file-okban, se a vezérlőpultban, se a windows mappában. Máskor is volt olyan h a telepítés után nem jelent meg a tálcán, de megtaláltam a windowsba ahová telepítette alapból, és onnan kitűztem tálcára. de most még a telepített mappájába sincs a hd Manager ikonja. sehol. mit tehetek? egyébként windosban sincsenek azok a lehetőségek amik a hd audio managerben, most a windowsba csak annyit tudok állítani h 5.1 és ennyi. se bass mélységet, szobakorrekció stb. semmi! mi lehet az oka?

köszönöm


win 10, asrock z590 pro 4 alaplap



2022. febr. 11. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Vagy keresd meg a Vezérlőpultban:

[link]


2. Vagy keresd a RtkNGUI64.exe állományt.


3. Ha egyik sem lenne meg, próbáld meg a Realtek (mivel az alaplap specifikációi - [link] - szerint egy Realtek ALC897-es chip van rajta audiovezérlő gyanánt) hivatalos weboldaláról beszerezni és újratelepíteni a meghajtóprogramot:

[link]

2022. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát tartalmú üzenetet:

"Nagyon köszönöm, a 2. megoldás sikerült. még egyet kérdeznék: megnyitottam, de bizonyos beállítási lehetőségek eltűntek belőle. amiket írtam, a szobakorrekció, az equalizer, a caraookie, loudness kiegyenlítés stb. ezek mind kipipálható lehetőségek, de mos így egy nagyon sematizált felület, és nem értem miért?! előre is köszönöm a segítséget"


Feltételezem azért, mert az alaplap oldaláról származó meghajtóprogram-csomag csak ezt a sematizált felületet tartalmazza - lehet, hogy a Realtek oldaláról származó változat bővebb funkionalitású.

2022. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!