Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows XP újratelepítés...

Windows XP újratelepítés után, hogy tudom visszahozni az internetet ha nincs semmilyen illesztő program Cd?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 16:31
 1/9 Jenci ***** válasza:
LAN vezérlő telepítése nélkül tudtommal sehogy.Valmerről meg kell szerezni a drivert.
2009. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hálo kártya típusa alapján letudod szedni a netről a megfelelő drivert.De lehet,hogy alaplapi és akkor az alaplap drivereit kel leszedned.Ha meg írod a típusát segítek.
2009. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de fogalmam sincs, hogy milyen típusú mert nem a saját gépemről van szó, csak szóltak, hogy majd ha ráérek telepítsem újra, kérdeztem, hogy van-e valami Cd hozzá, akkor mondták, hogy nincs semmi. Hátha olyan mint az enyém, és akkor jó lesz (bár akkor szerencsém nincsen)
2009. dec. 16. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan progik vannak amikkel újra telepítés előtt le lehet menteni a drivereket,újra telepítés után pedig vissza rakni.
2009. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én két géppel szoktam ilyenkor dolgozni. Egyiket telepítem, a másik meg olyan, amin működik az internet és le tudok tölteni róla driverek, meg nem unatkozom telepítés közben:)


Azzal kell kezdeni, hogy bekukucskálsz a javítandó gépbe. Megnézed, hogy nem volt-e valaki olyan előrelátó, aki valahol a C-n egy driver mappába nem csinált-e mentést, rendes informatikus szokott ilyet csinálni.

Vagy home everest programot, ha rátelepíted, akkor kiírja milyen telepített eszközök vannak azoknak milyen a típusa, de ez nem mindig pontos. Nézz körbe a gépen az eszközkezelőbe, hogy nincs-e ott a LAN kártyának a típusa. Nos ha ez nem hoz kielégítő eredményt, akkor fizikálisan nézz bele abba a gépbe. Oldalát lecsavarozod, leveszed az oldalát.


Az alaplapon, ha szerencsét van, akkor rajta van minden infó. Típus, gyártó az, ami neked kell. Le kell olvasni azt alaplapon található chipről a LAN kártya típusát, beírod a google-ba és már meg is van a driver, bár általában az integrált hálókártyákhoz van az alaplap gyártójának oldalán driver, ahogy az összes integrált eszközhöz, ha új gépről van szó, akkor az utóbbi majdnem biztos, hogy megvan. Vagy megkeresed a neten az alaplap specifikációját és ha sehol sincs na ott aztán 100%, hogy benne van milyen LAN kártya van benne.


Ha nem integrált a LAN kártya, akkor meg rajta kell lenni a kártyán a típus és a gyártó.


Na ha minden driver megvan akkor érdemes csak nekiállni az újratelepítésnek, bár ezt mindig én sem tartom be. Néha még naívan bízom az XP-ben. Ha szerencséd van akkor lehet alapból felismeri az XP a LAN-t. Nekem 10-ből 2-szer ha szerencsém van, ha XP-t telepítek újra. Viszont a Windows 7-tel több szerencsém van:)


Remélem tudtam segíteni! Jó telepítést!


21/L

2009. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!:)
2009. dec. 16. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:

PL. az "Everest Ultimate Edition" megmond neked mindent az adott gépről ,többek között a hálókártya tipusát is...

[link]

sok sikert

2009. dec. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a lan-t az xp valószínűleg fel fogja ismerni :) Nekem 5-ből 5 gépen felismerte. Azok közt volt régi,és újabb is.


az aida program is kiírja általában mindennek a típusát

és még ezközkezelőben tudsz utána nézni (vezérlőpult>rendszer>hardver>eszközkezelő)

2009. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

a 14:26-os válaszolónak:

nem törvényszerű, hogy az XP felismeje a hardvert (bár ált ez szokott történni, de nem mindig , látod az aktuális kérdésünk tükrében is...)

Az AIDA az általam javasolt EVEREST alternatívája, ok.

Az eszközkezelőben a fel nem ismert hardver elemek helyén egy nagy büdös kérdőjel díszeleg amíg nincs hozzá driver, és a pontos tipusát sem tudja kiírni a szerencsétlen!

2009. dec. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!