Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új laptopon Windows 10 Home...

Új laptopon Windows 10 Home van. Ketten használnánk ezt a gépet, 2 profil van is létrehozva. Be lehet azt valahogy állítani hogy legyen mindkét profilnak privát tárhely és a programokat személyre szabni mindkét profilba? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval van egy 512 GB-os laptop, barátnőmmel közösen tervezem használni. Mindkettőnknek saját profilt hoztam létre, azt szeretném beállítani hogy mondjuk 50-50 GB legyen privát tárhely amit csak az adott profil lát, a többi meg nyílvános, hogy például a letöltött filmeket tudja nézni mindkettőnk, valamint ha megnyitjuk a böngészőt akkor mindenkinek a saját felhasználói fiókjával lép be facebookba, youtubba, stb... Valamint az asztal is egyénre van szabva mindenkinél és a tálca.
2022. febr. 13. 01:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Én informatikusként 4 részre osztanám a lemezt. Lenne 1db 100GB-os partíció a rendszernek és a kizárólag rendszerpartra telepíthető programoknak (az asztalon lévő dolgok is ott vannak amik nem feltétlenül pár kilós parancsikonok!), 2db 50GB-os part és 1db maradék. Rendszergazdaként be tudod állítani hogy melyik fiók melyik parthoz kapjon milyen jogosultságot.
2022. febr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az egyéni asztalt eleve nem értem mert az alapból jár minden profillal. Annyi hogy ha a C parthoz mindketten hozzáfértek, de nem akarjátok hogy lássátok egymás asztalán, letöltéseiben, dokimentumaiban lévő fájlokat akkor az users mappában lévő profil mappákat is úgy kell beállítani hogy csak az adott profilnak legyen olvasási joga.
2022. febr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!