Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újra akarom telepíteni az...

Újra akarom telepíteni az oprendszeremet. Ubuntu mellé mit ajánlotok? XP-t, vagy Win 7-et?

Figyelt kérdés

Fontos, h elinduljanak ezek a programok: Photoshop, Dreamweaver. Xp-n ugye tökéletesen működnek, de vajon win7-en is?

Az Ubuntut meg biztonsági célokra kell. Nemrég meghalt az xp-m, most ezt használom...


2010. szept. 12. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálam w7-en is mennek, de napi használatra egyelőre xp-t ajánlok, pláne, ha munkagépről van szó. Majd ha kijön az sp1 a w7-hez, akkor permanensen én is felteszem.
2010. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak ajánlani tudom a windows7-et! Minden menni fog rajta hibátlanul! Azt ajánlom, hogy a win7-el kezd a telepítést, majd utánna rakd fel az ubuntut. Esetleg, windows alól is telepítheted, így egyetlen egy mappába fog kerülni az ubuntu a kiválasztott partíción. ( [link] Ezt a módot én nem szeretem, mert frissítés után gyakran elszállt az ubi. Tehát a biztos kombináció:

- hdd format

- win7

- ubuntu

2010. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy én is munkára használom a windows7-et! (CS5:Photoshop, Flash, Dreamweaver,) NetBeans ...minden program hibátlanul fut! Napi 14órát megy a gép fél éve, és még 1x sem fagyott! Arról nem is beszéve, hogy ha hozzászokik az emeber akkor sokkal felhasználóbarátabb mint az xp. És nem mellesleg gyorsabb!
2010. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem éri meg a sp1 re várni mert sem újdonságot nem fog hozni én így is meg vagyok elégve a win7 el
2010. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A grub-ot helyre kell majd állítanod Ubuntu Live CD segítségével Windows telepítés után.

[link]

2010. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi:)

esteleg nem tudjátok, honnan tudnám letölteni a win7-et magyarul, serial kóddal együtt?

2010. szept. 12. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Én annál egy kicsit idősebb vagyok, hogy csillogó újdonságra várjak, amit az sp1 hozhatna. Leginkább a stabilitás, eszközillesztés, tapasztalatok miatt várom. Eddig az összes nt alapú ms rendszer az első sp után lett a stabil, onnantól csak a biztonságra gyúrtak.
2010. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod a grub-al sem kell majd foglalkoznod. Az Ubunbtu telepítője automatikussan fel fogja ismerni a win7-et. Nekem még soha nem kelett live cd-vel visszaállítani. A Win7 eszközillesztőiről, és stabilitásáról pedig szerintem nem érdemes vitatkozni. Messze a legjobb Windows amit eddig kiadtak. Nem szabad összehasonlítani pl az xp sp nélküli verziójával.
2010. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs, értem már a grubos problémát. De ez csak akkor van ha nem tartod be a sorrendet. Tehát ha Ubuntura win7 akkor kell grub helyreállítás. De Win7 re Ubuntunál nem!
2010. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Úgy akarom, h külön az ubuntu és külön a win7, vagy xp (még nem döntöttem)

vagy így nem is lehet? :S

2010. szept. 12. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!