Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a gmail tárhelyén a drive-o...

Ha a gmail tárhelyén a drive-on szerkesztek , vagy létrehozok egy új dokumentumot, akkor, ez az új doksi rá kerül automatikusan a saját gépemen található ugyan úgy nevezett mappájába?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a drive használatát. Két gépen dolgozom. Az egyik mindig kiírja hogy szinkronizál. A másik (laptop)ilyet nem ír ki. Az elvileg szinkronizáló gép A felhőben valóban elmenti a készülő fájlokat, de a gépre automatikusan nem töltődik fel a megváltozott vagy új fájl. Ez normális? Vagy valamit én rontottam el? Egyáltalán jól teszem ha mindig a drive on dolgozom, ha azt szeretném hogy az a gépeken is megjelenjen?

#Gmail #drive #Kezdő drive #Tárhely használat
2022. márc. 2. 05:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha drive-on belül hozol létre fájlt vagy módosítasz, azt minden gépről ugyanúgy kellene látnod, mivel nem a gépedtől függ, hogy az a doksi hogyan néz ki. A felhőben tárolt fájlokat mindenhonnan ugyanúgy kell, hogy lásd. Ha valahol módosítasz, az megváltozik mindenhol. Ezért praktikus pl a Google Sheet, mert egyszerre többen is tudjtátok szerkeszteni ugyanakkor.
2022. márc. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha Google Docs vagy Sheet formátumban csinálod, azaz nem docx vagy xlsx-ben, akkor ha fel van téve a Google Drive app a gépre, lényegében csak egy linket fog leszinkronizálni. Pl. net nélkül nem fogod tudni megnyitni. Ha MS Office / LibreOffice formátumban használod, akkor az offline is meglesz a gépeden.
2022. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ên word, excell, pdf fájlokat használok. Néha jpg-t.Akkor ezeket csinálhatom a drive-on, majd a gépekre is lementődik?
2022. márc. 2. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:

#3, a PDF-et hogy szerkeszted?


Ha be van kapcsolva minden gépen a Drive-on a szinkronizálás, a Drive-on mindenhol megjelenik a változás.

Ha konkrétan a gépen akarod, akkor kell a Drive alkalmazás/program/szoftver, és abban be kell állítani a szinkronizálásos dolgokat, mindkét gépen.

2022. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pdf-et sehogy sem szerkesztem, legfeljebb egy wordből mentéssel készítek egy pdf-et vagy egy PDF kreátorral készítek egy pdf-et. Úgy látszik tök hülye vagyok mert amikor letöltöttem a drive alkalmazást úgy gondolom hogy szinkronizálást beállítottam. Az asztali gépen mindig ki is írja hogy ezt a szinkronizált és hogy minden naprakész. A laptopon ez már nem jelentkezik. Én csak azt szeretném hogy bármelyik gépen dolgozom az a dokumentum ugyanúgy mentésre kerüljön a másik gépen is meg persze a drive on is
2022. márc. 2. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így kellene működnie ahogy szeretnéd. Gondolom nem lett megfelelően beállítva a laptopon, töröld le és tedd fel újra.
2022. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!