Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő videózáshoz milyen...

Kezdő videózáshoz milyen gépet, és programot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Youtuber szeretnék lenni, viszont abszolút nem értek a videózáshoz, vágáshoz, semmihez.

Xiaomi 11T telefonnal venném fel (ez még változhat, mert jelenleg nem ilyenem van, de ezt tervezem megvenni egyéb okokból is), 99%-ban csak magamat, ahogy beszélek. Mivel egyáltalán nem értek a vágáshoz, ezért csak a legalapabbakat szeretném alkalmazni, mint kivágni részeket, illetve beilleszteni szöveget, képet, videót, hangfelvételeket.



2022. márc. 20. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Ezeket amiket leírtál kb az én 2015-ben vásárolt alsó-közép kategóriás gépem is meg tudná csinálni, alapvetően ehhez nem kell bika hardver.


Max egy mikrofont vennék ehhez, mert a telefon belső mikrofonjával elég gáz lesz a minőség.

2022. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

VEgyél egy akármilyen normális mikrofont. Vagy olyat amit a telefonhoz tudsz csatlakoztatni ( vezetéken, bluetooh mindegy) és egybe veszed fel a hangsávot a videóval vagy olyat amit a géphez csatlakoztatsz és külön veszed fel a hangsávot, majd utólag kevered rá a videóra.


Ha Xiaomit veszel akkor én ajánlom a FilmicPro nevű appot elég komoly cucc és csak pár ezresbe kerül.


A programok közül teljesen megfelelnek az ingyenes vágóprogramok is ( fel szoktak sorolni vagy 6-ot az ilyen kérdéseknél), a Kdenlive teljesen korrekt cucc ( vagy a Premiere Pro ).


Videóvágáshoz a gép leginkább attól függ mennyi a keret és milyne terjedelmű videókat csinálnál. Egy 30-40 perces anyaghoz nem árt valami erős közepes gépet összedobni, legalább 6 magos proci(+HT/SMT), 16 de inkább 32GB RAM és valami normális videókártya.


A hardverigény attól is függ milyen videókat csinálsz, a Xiaomi 11T alkalmas 1080p@30-60-120fps/4K@60fps/8K@30fps-re. Utóbbit én hanyagolnám, mert több mint felesleges. A 4K30 és 4K60-hoz viszont már legalább 4-6GB-os ( de a 8 sem sértés) videókártya kell ami támogatja a H265 hardveren enkódolást/dekódolást - és jelenleg ez a legdrágább tétel a számítógépben.


A nagy kérdés mennyit akarsz a gépre szánní és mennyire vagy türelmes. Vannak praktikák amik hosszabb munkaidőigénnyel lehetővé teszik gyengébb hardveren is a rendes videóvágást, ha van időd akkor működik az is és lehet faragni az áron.

2022. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Igen, azt nem írtam, de valamiféle mikrofont is vennék mindenképpen, nézőként szoktam szembesülni vele, hogy mennyire zavaróak a mikrofon nélküli felvételek. 😅


Majd csak költözés után, kb fél év múlva kezdeném el a videózást, és majd azután szeretnék upgrade-elni egy normálisabb, asztali gépre, játék miatt is. A mostani laptopom 8 GB Ram-os, 7. generációs i5 proci, és valami nagyon alap videókártya van benne. Ezzel esélytelen? Időm az viszonylag sok van, a munkahelyemen is tudnék ezzel foglalkozni valamennyire.

2022. márc. 20. 17:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyém Pentium G3240 (4th gen) 8GB DDR3 Ram, R7 260x 1GB vga, egyszerű vágásokat simán gond nélkül megcsinálok vele.
2022. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" A mostani laptopom 8 GB Ram-os, 7. generációs i5 proci, és valami nagyon alap videókártya van benne."


Nem esélytelen, csak ha ráküldesz fél órányi 4K anyagot akkor kb kifordul magából :D

2022. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 4K-t (legalábbiss eleinte), a 720p Nekem tökéletes. :D
2022. márc. 21. 06:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Főleg eleinte, de beszélő fejnél később sem annyira fontos a nagy felbontás, bőven elég a 720p is.


Eleinte ne költs sokat a technikára, mert rengeteg nem technikai akadályt is le kell küzdened. Pl. összeszedetten, folyamatosan beszélni, felépíteni a témáidat, érdekesen előadni. Ezeket bőven tudod gyakorolni bármilyen olcsó technikával is. Egy rakás cuccot összevásárolni ráérsz akkorra, mire már ezek jól mennek.

A technikával is érdemes sokat kísérletezni, hogy akár szerényebb eszközökkel is minél jobb minőséget tudj elérni. Kitapasztalni, hogy milyen fényviszonyok, hangzást befolyásoló tényezők hogyan hatnak a felvételedre.

2022. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért 2022-ben én már nem mennék 1080p@60 alá, még beszélős videóknál sem. A 720p és 1080p között is jelentős minőségbeli eltérések vannak már amik látványosak.


Abban egyetértek a #7-tel hogy nem feltétlenül a gép az első, hanem inkább a világítás és a mikrofon. Ahogy írtam vannak technikák ( pl proxy alkalmazása) ahogy gyengébb géppel is tudsz dolgozni komolyabb fájlokkal - csak picit időigényesebb de ez bőven belefér az elején. A világításnak és a hangnak viszont az elejétől jónak kellene lennie - szerintem.

2022. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!