Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt (pl. : Ubuntu 10....

Linux alatt (pl. : Ubuntu 10. 04) milyen lehetőségek vannak MSN helyett?

Figyelt kérdés

A Skype-on kívül. Olyanra gondolok, mint az Ebuddy, az mondjuk használható Linux alatt? Mást is írhattok, ha van.


Másik kérdésem, hogy vásároltam NOD32 licencet, még majdnem egy évig érvényes. Linuxon lehet valahogy használni?


2010. szept. 13. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Pidgin, Empathy (alkalmazások/internet), tudnak MSN és még jónéhány egyéb hasonló hálózatra is kapcsolódni.

2. Linux-ra nemigazán (szinte semennyire) vannak vírusok, úgyhogy nem hiszem, hogy hasznát tudod venni.

2010. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
amsn és Pidgin, ami kimondottam MSN helyett van Linuxra (utóbbin még vagy ezer más csevegőprogramot használhatsz, nem csillivilli, de nagyon hasznos progi)
2010. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első kérdésre: például az emesene nevű kliens, ezt telepíteni kell utólag(program telepítési segédlet: [link] )


Második kérdésre: A linuxos NOD32 PC-s változata jelenleg béta tesztelés alatt van, így ingyenesen (béta licencel) lehet használni, a vásárolt licence-szel szerintem nem fog működni

2010. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
A Linux-ra még senkinek nem sikerült olyan vírust írnia, ami működik is. A Linux teljesen máshogy van felépítve, mint a Windows, szinte lehetetlen működő vírust készíteni rá.
2010. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első vírusok egyikének tökmindegy volt hogy Linux vagy windows fut alatta. Mindet fertőzte. Manapság már nem ez a helyzet. Ha normálisan be van állítva a tűzfalad akkor max egy clamav és ésszerűen netezni.
2010. szept. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem linux alatt a kMees a kedvenc MSN kliensem, nem kötelező hozzá KDE ablakkezelő rendszer, de ajánlott. Gnome alatt például kicsit hibásan működik, Xfce-n nem próbáltam. Egyébként én OpenSuse-t használok. Nekem jobban tetszik (sokkal!) mint az Ubuntu, konkrétan az ubuntu-t nem szeretem...

A vírusok ellen egy jó iptables config bőven elég...

2010. szept. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gtalk már működget, pl. Pidginnel, a Windowshoz készített NOD32 Linux alatt nem működik. A wines vírusokat csak továbbadni tudod, de nem ártanak a linuxnak.
2010. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NOD32-t dobhatod ki, nem megy linuxon.

Clamav könnyen hozzáférhető, és ingyenes, de a megbízhatósága azért nem mérhető a kereskedelmi víruskeresőkhöz.

Valamelyik neves víruskereső szoftvernek van ingyenes, linuxon futó változata is, de rohadjak meg, nem jut az eszembe a neve. Csak az, hogy melyiknek biztosan nincs: NOD32, NAV, Panda, BitDefender (utóbbinak valaha volt).


De ezek a linuxos víruskeresők nem integrálódnak úgy a webböngészővel, meg az e-mail klienssel, ezért csak arra jók, hogy a letöltött fájlokat utólag ellenőrizd velük, de még mielőtt telepíted/windowsra átmásolod. Ha csak linuxod van, akár hagyhatod is a fenébe a víruskereső kérdést. Az általam ismert gépek jó 30 üzeméve mennek úgy, hogy egyetlen linuxot támadó vírussal sem találkoztak.

2010. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!