Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire lehet veszélyes a...

Mennyire lehet veszélyes a netről androidra letöltött Piano Tiles 2?

Figyelt kérdés
Pár éve törölték a Google playről a játékot és most csak app storeon van, illetve a neten több oldalon találtam androidra tölthető változatot. Egyik kedvencem és szeretnék vele androidos telefonomon játszani. Vannak google playen utánzatok is viszont abból még nem nagyon találtam olyan jót.

2022. márc. 23. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon.

Pontosan így lehet kártevőket telepíteni a telefonodra.

2022. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Xiaomi mobilom amit nem sajnálok. Ezt úgy kell érteni hogy SIM nincs benne, kizárólag csak multimédiás eszköznek használom wifi-ről, social media bejelentkezés természetesen nincs, kamu gmail fiók stb.

Na erre a telóra szoktam ilyen kétes helyekről apk-t meg OBB fájlokat rakni.

Volt olyan apk (egy elég népszerű játékhoz "ingyen" gyémántot meg coin-t ígért) amit felraktam, utána 1 óra alatt lemerült a telefon és izzott mint egy kályha. Természetesen semmilyen ingyen gyémánt nem volt.

Cserében a háttérben futtattot folyamatosan valamit ami zabálta a CPU-t és az akkut úgy, hogy a telefon stanby-ban volt lezárt kijelzővel 😂

Csak factory reset oldotta meg a problémát.


Ez csak egy a sok közül. Volt olyan is, hogy az apk telepítése után a böngészőmet megfertőzte valami reklám spam alkalmazás, és 5 másodpercenként ugráltak fel a "nyertél egy ájfónt" kamu reklámok böngészés közben.


Egy valamit nem szabad elfelejteni, SEMMI NINCS INGYEN! Az esetek többségében valamit kérnek cserébe azok akik az ilyen hekkelt vagy népszerű alkalmazásokat apk formájában terjesztenek az interneten.

Fizetsz az adataiddal, fizetsz azzal hogy reklámokkal bombáznak, fizetsz azzal hogy egy keylogger behúzza a bakkártya adataidat mikor vásárolsz valamit telefonon és még sorolhatnám.


Szóval mindennapos használatban lévő mobilra nagyon meggondolandó mit telepítesz. Pont ezért tartok én is egy külön mobilt erre a célra, amit nem sajnálok ha naponta kell resetelni.

2022. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tölts le bármit bárhonnan majd ellenőrizd a letöltött fájt a VirusTotal oldalon.

Igaz, ez un. google alkalmazás, de kivételesen hasznos, ~50 viruskergető nézi át.

Aztán, ha tiszta másold fel és telepitsd.

[link]

Egyébként mostanság a frissitésekkel küldik egyes appok után a rosszindulatú kódot, a letöltések patyolattiszták. Az áruházak funkcionalitása leáldozott.

Vedd el az internethozzáférés engedélyét a gyanús appoknak, hogy ne érjen meglepi vagy alkalmazz tűzfalat.

2022. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!