Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » AMD processzor és videókártya...

AMD processzor és videókártya van az asztali gépemben, szükséges-e külön telepítenem az AMD drivereket Ubuntu 20.04-en, vagy pedig a rendszer magától feltelepít mindent?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, egyenlőre csak laptopon tanulgatom az Ubuntut. Az asztalin egyébként Windows 10 van.


Az AMD honlapján látom, hogy külön Ubuntura tölthetőek le driverek a GPU-mhoz, viszont nem tudom, hogy ezt kell-e így telepítenem?



2022. ápr. 3. 05:43
 1/4 A kérdező kommentje:

Az egyik magyar fórumon beleszaladtam egy hasonló kérdésnél egy olyan válaszba, hogy "minek akarod telepíteni, amit a rendszer feltett, az nem jó?"


Úgyhogy most kicsit totally confused állapotban vagyok.

2022. ápr. 3. 05:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell telepíteni driverket, legfeljebb akkor, ha olyan eszközt dugsz rá, amit nem ismer fel.

Egyedül a GPU drivernél van az, hogy kétféle létezik belőle, a nyílt forráskódú, közösség által készített, és a hivatalos, zárt forráskódú. Ez utóbbi nagyobb teljesítményt nyújt 3D-s alkalmazások esetén. A gyártó weboldaláról letölthető, de Ubuntuban van valami illesztőprogram kezelő (vagy mi), az is fel tudja telepíteni neked.

2022. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Köszi! Gyakorlatilag a GPU az egyetlen dolog, amit frissíteni érdemes? Jóformán Windowson sem szoktam mást, csak azért kérdem...

2022. ápr. 3. 11:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam, "Szoftver és frissítések", ha minden igaz.
2022. ápr. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!