Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD processzor...

Intel vs AMD processzor összehasonlításban, melyik számozás felel meg a konkurenciának?

Figyelt kérdés

pl ami intelnél az I5 nevet viseli az AMD nél melyik nevet?, vagy i7 nek melyik AMD felel meg azonos tudásszintben?

esetleg i3.

Notebookot akarok venni, de nem követtem figyelemmel soha a gyártók fejlesztéseit.

Számomra lényegtelen melyik processzor van benne ha hozza azt a szintet amit a konkurense és esetleg amiatt az ára különbözik.



2020. júl. 5. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

intel core procikat az amd rysen procikhoz érdemes hasonlítani...

(Pl: I3-rysen3, I5 rysen5 stb..)

Jelenleg az amd azonos kategóriába szánt proceszorai olcsóbbak és erösebbek az intel processzorainál

2020. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

"Notebookot akarok venni, de nem követtem figyelemmel soha a gyártók fejlesztéseit."


Akkor célszerűbb lenne úgy feltenni a kérdést, hogy "Erre és erre akarnám használni, max X forintba kerüljön, milyen laptopot ajánlotok?".

2020. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Az AMD-s ryzen proceszorokkal felszerelt laptopok vagy olcsóbbak ugyan annál a teljesítménynél, vagy egy árszinten vannak és erősebbek az amd-sek.


Ha vennék, akkor ryzen 3500u vagy 4500u-t néznék. 4500u-nál már erősebb a beépített videókártya, azzal "jobban" lehet játékokat játszani.


Ha meg kicsit jobban érdekel a játék, de nem kifejezetten gamer laptop, akkor általában intel-lel szerelt van mx250 videókártyával.

2020. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor pl az AMD A6 minek felel meg?

link: [link]

szlovák oldal de az alkotórészei mindenki számára érthető.


Fő felhasználási területem, internet/online filmnézés,(akár hd -ben) skype, és a win10 ne zabálja fel a rendszert.

(nem gamer cucc kell).


Ezelőtti laptopom, szintén asus volt, win7-el i5 procival, 4giga ram, integrált és nvidia grafikuskártyával is, akkoriban még játszottam (pl aiont és egyéb mmorpgt.) nem volt gond vele,

viszont win 10 feltelepítése után, nagyon lelasult ugyan nem a proci miatt, hanem a hdd-t ette 100%on állandóan ekkor már nem játszottam, puszta bekapcsolás utáni használatbavétel volt lassu.

Akkor olvastam, hogy a win10 igényli az ssd-t


Nos amit linkeltem abban SSd van és 8 giga ram.

De gyengébb a proci és a vidikártya mint a régi laptopomba.

2020. júl. 5. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Az A6-9225 fizikai (2) magonként 1 logikai magot foglal magába, ami így 2020-ban nagyon nagyon kerülendő. Legallja a 2/4 mag/szál, de inkább 4+ mag ami használható hajtépés nélkül. A másik lényegesebb dolog az SSD, illetve a 8GB RAM.

Szerintem 500€ körül találsz Ryzen 5 3500U-val szerelt gépet, ez évekig ki tud szolgálni hajhullás nélkül, egy jó SSD-vel pedig villám lesz, illetve marad is a gép. Én azt mondom, hogy ez alá nem igen éri menni.

2020. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a ram és az ssd a probléma, azt valószínűleg a régi laptopban is lehet cserélni/bővíteni. Ha mindenképp új laptop kell, akkor én is minimum ryzen 5 3500u-t javasolnék, minimum 240gb ssd-vel és 8 giga rammal.
2020. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5/6 köszi az infót, akkor ezért is van kiárusításban.

Annak idelyén kb 520 euróért vettem az i5-tel(5éve).

mostmeg valahogy a gyengébb gépek is jóval drágábbak...

A régi laptopom alaplaphibás lett, ezért nézelődök új iránt.

2020. júl. 5. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!