Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptopra előre telepített...

Laptopra előre telepített operációs rendszert le lehet cserélni garancia vesztés nélkül?

Figyelt kérdés
A barátnőm Telekomtól nem régen vásárolt laptopja(kb 1 hónapja) valamiért nem tud bebootolni. Folyamatosan próbálja magát javítani a Windows, de nem sikerül neki és újra kezdi előről, így egy loopban ragad a gép. Arra gondoltam, hogy pendrive-ról újra raknám a gépet és ha már ott vagyok, akkor Windows 10 Pro-t tennék rá. Windows 10 Home-al adták a gépet. Egy ilyen telepítés garancia vesztéssel járna?

2022. ápr. 15. 12:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Most direkt utána olvastam.


Valóban van egy ilyen a Telekom oldalán, de azzal nem árt tisztában lenni, hogy ez egy általános leírás és a legtöbb ilyen szolgáltató, mint a Telekom leírása olyan amit egy óvodás is megérhet. A legtöbb felhasználó ezen a szinten áll.


[link]


Viszont!!!


[link]


Itt írja is amit mondtam, hogy NEM a Telekom fogja megjavítani.



Nyilván nem fogják odaírni, hogy telefon esetén a ROOT valóban garanciavesztést okoz, de héé a notebookot nyugodtan újra telepítheted! PEDIG így van!


Sőt azt is elmondanám, hogy nem kötelező hozzájuk küldeni a terméket. Nyugodtan ki lehet őket hagyni a procedúrából. Rengeteg gyártónak van az oldalán magyar képviselte ahol a hivatalos szakszerviznek lejelented a hibát és hozzák futárral és viszik a notebookot.


Akármelyik gyártó oldalán el lehet olvasni a HIVATALOS dokumentumok között, hogy mire él a garancia. SZOFTVERRE NEM!


Baromságokat pedig ne írogassunk már, hogy nem lehetne módosítani egy notebookon az operációs rendszert. Ez max akkor van így, ha nem a tiéd az eszköz hanem egy iskoláé vagy önkormányzaté. Te pedig csak használod.

2022. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha veszek T-től egy Androidos telefont, meghekkelem felnyomok rá egy iphone oprendszert de ha ezután nem bootol be akkoris vihetem simán gariztatni..? Hiszen az csak szoftver...???
2022. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12


Hiába írod ezt a hülyeséget. Teljesen más garanciális feltételek vonatkoznak egy notebookra és egy telefonra.


Sok notebookot GYÁRILAG operációs rendszer nélkül árulnak. Légyszíves mutass nekem egy telefont amit hasonlóképpen árulnak.


Szóval ne gyertek a telefonnal, mert az hülye példa.


Aki nem ért hozzá az inkább maradjon csöndbe.


De ha nekem nem hiszitek el akkor keressétek fel a hivatalos szakszervizt az adott notebook gyártónál és kérdezzétek meg.



Olyan pedig nem lesz, hogy egy egyszerű disztribútor megmondja, hogy ő márpedig mikor nem lesz hajlandó érvényesíteni a garanciát és új szabályokat alkotni.

2022. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha Win10 helyett telepít valaki pl egy HaikuOS-t majd beviszi szervízbe hogy nem jól működik, ekkor legfeljebb visszateszik neki a win10-et és ha úgy működik akkor az nem garanciális hiba volt, azaz esetleg kifizettetik vele a munkadíjat. (és az adatokat is elveszi)


Igaz ez nem "garancia vesztés", csak simán fizetős, de legközelebb még lehet ingyen megcsinálják a hardverhibáját. :)

2022. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Dongaben ***** válasza:

Kedves " test_name_please_ignore"!

Nem rossindulatból írtam többször is az "Ügyfélszolgálat" megkeresését.

A lányom nemrég vett a TKom-os előfizetése mellett egy laptopot tőlük részletfizetéssel. Az Op. rendszer nem tetszett neki, így lecserélték. Pár hét múlva a kijelző hibája miatt szervizbe kellett vinni. A TKom hivatalos szervizpartneréhez természetesen... Azonnal kiszúrták, hogy a gépen másik Op. rendszer van, így nem javítható haranciálisan a hardver hiba sem! (Mert, okozhatta a szoftver csere.) Tudjuk, hogy nem ettől volt a hiba, de hivatkozhatnak rá. Így 32e Ft. volt a javítás, és igazad van... Nem veszett a garancia, mert ezt nem garanciálisan csinálták meg. :(

2022. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!