Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptopra előre telepített...

Laptopra előre telepített operációs rendszert le lehet cserélni garancia vesztés nélkül?

Figyelt kérdés
A barátnőm Telekomtól nem régen vásárolt laptopja(kb 1 hónapja) valamiért nem tud bebootolni. Folyamatosan próbálja magát javítani a Windows, de nem sikerül neki és újra kezdi előről, így egy loopban ragad a gép. Arra gondoltam, hogy pendrive-ról újra raknám a gépet és ha már ott vagyok, akkor Windows 10 Pro-t tennék rá. Windows 10 Home-al adták a gépet. Egy ilyen telepítés garancia vesztéssel járna?

2022. ápr. 15. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

A garancia a hardverre tartozik.

Siman ujratelepitheted.

2022. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kapott home licensz nem jó a pro hoz.
2022. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Én is így sejtettem, de nem voltam benne biztos.

#2 Persze ezt én is tudom.

2022. ápr. 15. 13:02
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Persze, újra lehet telepíteni.


Viszont én maradnék a HOME-nál, ha nincs PRO kulcsom

2022. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dongaben ***** válasza:
35%
Telekom ügyfélszolgálatot keressétek ez ügyben, ne itt kérdezd. Innen, csak "tippet" kapsz. Ők mondják meg a tutit.
2022. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Dongaben ***** válasza:
32%

Értem az ellenszenvet irányomban, de pont letojom, mert a kérdezőnek próbálok segíteni. :)

Telekomtól Operációs rendszerrel együtt vásárolt gép garanciája csak akkor érvényes, ha nem módosítod. Ügyfélszolgálat...

2022. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát pont hogy nem segítesz. Ennyi erővel semmilyen játék vagy program sem telepíthető mert módosul a gép a vásárlási állapothoz képest.
2022. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem fog elveszni a garancia a Windows újratelepítése során.

Viszont a telepítéskor figyelj arra, hogy az ei.cfg fájl ott legyen a pendriveon a sources mappában a megfelelő tartalommal, mert ha nem lesz ott, akkor automatikusan a home verziót fogja felrakni, bármiféle megkérdezés nélkül.

2022. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Dongaben ***** válasza:
0%

A Kérdező, aki a a létező barátnője problémáját írta ide sem olvasta a szerződést.

Higyjétek el, hogy a TKom nem hülye! Szoftverrel adott laptop garancia a Szoftverrel egyben érvényes.

2022. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Dongaben ne legyél már ennyire erőszakos.


A szoftver soha nem része a garanciának. Max azok körében akik nem értenek hozzá.


Egyébként tételezzük fel, hogy beszed valaki egy kryptót vagy valami vírust és oda lesz az operációs rendszer a gépén akkor ezek szerint neki ugrott a garancia? Mivel a te leírásod szerint módosítás történt és hát ja :D


Ne vicceljünk már..


Amúgy is a hivatalos szakszervize az adott gyártó akihez a gép el fog kerülni. Nem pedig a telekomosok fogják megjavítani. HIDD el nekem SEHOL a büdös életbe nem fogja egyik szakszerviz se szoftveres módosítás miatt elutasítani garancián belül.

2022. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!