Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne klónozni egy...

Hogyan lehetne klónozni egy rendszert külső merevlemezre?

Figyelt kérdés

Egy ubuntu 20.04-es LTS verzióm van jelenleg, amit használok. Mondhatni elég jól belaktam már a rendszert, beconfoltam igényeim szerint a dolgokat. Ha úgy kerül, hogy ismét telepíteni kellene nem szeretnék ezekkel megint egy csomó időt eltölteni.


Korábban próbáltam már timeshift programmal egy külső hdd-re menteni, de ahhoz kell egy linux partició a merevlemezre, ráadásul telepítés után valamiért mindig levágta nekem a grub-ot. Hallottam már a dd-programról is, használtam is már bár nem klónozásra. Esetleg valami jó program létezik, vagy jó lehet a timeshift is, csak én rontok el vmit?



2022. ápr. 15. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

dd-vel könnyű, kb ennyi:


dd if=/dev/sda of=/dev/sdb status=progress bs=128MB && sync


A status=progress révén látod, hogy épp hol tart a folyamat, a bs a blokkméret, és a végén nem árt neki egy sync, biztos ami biztos. Amire nagyon kell figyelni, hogy az if (forrás) és az of (cél) értékét jól add meg, különben kérdés nélkül felülcsapod a rendszered. Ja, és ne futó rendszer alól csináld, mert a klónozott rendszer inkonzisztens lehet, hanem bootolj be live mediummal és azalól.


Másik lehetőség mondjuk a Clonezilla, vagy a Macrium Reflect.

2022. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehát valójában nem usb-re akarod tenni a jelenlegi rendszered, hanem menteni akarod hogyha meghibásodna visszaállíthasd (fileból)

[link]

Az iso tartalmát kimásolod fat32 pendrivera és arról bootolsz uefi módban. A mentés filet akár hálózati meghajtóra is teheted.

2022. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 16. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!