Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program, vagy...

Létezik olyan program, vagy bármilyen informatikai megoldás, amivel hosszú szövegeket ömlesztve be tudok tenni, az elkülöníti a szavakat és gyakoriság szerinti sorrendbe teszi? (Nyelvtanuláshoz kellene.)

Figyelt kérdés

Nem voltam benne biztos, hogy jó kategóriába teszem fel a kérdést, de inkább ide illik, ha a megoldást keresem, mivel nyelvtanulással kapcsolatos forrásokból még nem hallottam hasonlóról.


Az elgondolásom a következő. Idegennyelvű könyveket, esetleg egész hosszú chat beszélgetéseket betöltenék ebbe a programba, és beállítanám, hogy gyakoriság szerint listázza őket, így a legkönnyebben érhetem el azt, hogy fontossági sorrend szerint tágítom a szókincsem, minél "mélyebbre" megyek, annál használhatóbb mag szókinccsel rendelkezem.


Pl most szemre amiket leírtam eddig, azokból ezek a leggyakoribbak:


-a

-az

-és

-nyelv

-gyakori

-program

-sorrend

-szerint stb..


(A sorrend csak tipp, csak szemléltetésképpen mondtam példának, hogy ilyesmit szeretnék :D )


Excelen gondolkodom, mert az előfordulási sorrendet az ügyesen kezeli, csak az tudtommal nem tudja megcsinálni azt, hogy ömlesztett szövegből kigyűjti a szavakat és nyilván nem csak egyszer, hanem minden alkalommal (pont ez lenne a lényeg ahhoz, hogy az Excel tudja, hogy hányszor szerepel a szövegben az adott szó)


Ötletek? Köszi előre is! :)



2022. ápr. 22. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van, szófelhőzésnek hívják. Régen a Wordle meg a jasondavies.com-on elérhető wordcloud volt ilyen. Méret szerint kidobja a leggyakoribb szavakat, amiket akkor ezek szerint érdemes megtanulni, illetve így a "lényeg" is kiemelhető egy törzsszövegből.
2022. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


De tud kezelni több ezer szót is? Mert egy nyelv ugye nem csak 20 szóból áll. Illetve saját szöveggel tudok dolgozni igaz? tehát nem általuk megadott szöveg

2022. ápr. 22. 12:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet a szókapcsolatokat is kellene figyelnie ilyen programnak, szó előtt névelő stb, meg vannak "több szóból álló" kifejezések is, amelyeket esetleg "úgy kell kezelni".

Ilyen progam engme is érdekelne.

2022. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Az valóban jó lenne, bár ilyen fajta okos szűréshez már más algoritmus kellene. Pl olyan, ami eleve tartalmazza az összes hosszabb kifejezéseket és azokat felismerve külön gyűjtené. Pl az "egyik kutya, másik eb"-et nem szavanként gyűjtené ki, hanem észrevenné, hogy ez így szerepel benne és ezt egy külön tételnek sorolná fel.


Ehhez szerintem mindenképp az kellene, hogy a program már eleve ismerje az összeset, majd a szöveget amit adunk neki, ez alapján bírálja el. Ez már összetettebb sokkal, bár egy tapasztalt programozó biztos meg tudná csinálni.

2022. ápr. 22. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Kutyafuttában összedobtam egy nagyon leegyszerűsített(!!!) szógyakoriság-elemző eszközt:

[link]

szabadon használható, továbbfejleszthető.

2022. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam, hogy "írok egyet" de csak "Pascal-ul" tudok, úgy meg nagyon sokáig tart és az OOP dialektusát se ismerem, amivel rövidebben-frappánsabban lehetne megfogni a problémát.
2022. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
egyébként van 100/300/500.. leggyakoribb szó.. gyűjtések mindenféle nyelven. Én már találkoztam ilyennel. Nyelviskolák oldalán. Nekik szerintem érdemesebb elhinni.
2022. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

100 leggyakoribb angol szó:


the, be, and, of, a, in, to, have, it, I, that, for, you, he, with, on, do, say, this, they, at, but, we, his, from, that, not, by, she, or, what, go, their, can,

who, get, if, would, her, all, my, make, about, know, will, as, up, one, time, there, year, so, think, when, which, them, some, me, people, take, out,

into, just, see, him, your, come, could, now, than, like, other, how, then, its, our, two, these, want, way, look, first, also, new, because, day, more,

use, no, man, find, here, thing, give, many, well, only, those, tell, very, back


van ezres gyűjtésem is.

2022. ápr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#5! Nagyon szuper, gratulálok!
2022. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5-ös! Te egy igazi MVP vagy! :D


a

az

hogy

csak

nem

sorrend

szerint

és

azt

tudja

adott

ahhoz

alkalommal

amiket

annál

azokból

benne

beszélgetéseket

betöltenék

beállítanám

biztos

chat

d

de

ebbe

eddig

egyszer

egész

el

elgondolásom

előfordulási

előre

esetleg

excel

excelen

ez

ezek

fel

fontossági

forrásokból

gondolkodom

gyakori

gyakoriság

ha

hallottam

hanem

hasonlóról

használhatóbb

hosszú

hányszor

ide

idegennyelvű

illik

ilyesmit

inkább

is

kapcsolatos

kategóriába

keresem

kezeli

kigyűjti

kérdést

könyveket

köszi

következő

leggyakoribbak

legkönnyebben

lenne

leírtam

listázza

lényeg

mag

megcsinálni

megoldást

megyek

mert

minden

minél

mivel

mondtam

most

még

mélyebbre

nyelv

nyelvtanulással

nyilván

pl

pont

program

programba

példának

rendelkezem

sorrendet

stb

szavakat

szemléltetésképpen

szemre

szerepel

szeretnék

szó

szókinccsel

szókincsem

szövegben

szövegből

teszem

tipp

tudtommal

tágítom

voltam

érhetem

így

ömlesztett

ötletek

ügyesen

őket


Nagyon köszönöm magam, illetve minden idetévedő nyelvtanuló nevében is! :)


8-as. Köszi, annyi, hogy spanyolul tanulok :D (Angol az megy)

2022. ápr. 23. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!