Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program, vagy...

Létezik olyan program, vagy bármilyen informatikai megoldás, amivel hosszú szövegeket ömlesztve be tudok tenni, az elkülöníti a szavakat és gyakoriság szerinti sorrendbe teszi? (Nyelvtanuláshoz kellene.)

Figyelt kérdés

Nem voltam benne biztos, hogy jó kategóriába teszem fel a kérdést, de inkább ide illik, ha a megoldást keresem, mivel nyelvtanulással kapcsolatos forrásokból még nem hallottam hasonlóról.


Az elgondolásom a következő. Idegennyelvű könyveket, esetleg egész hosszú chat beszélgetéseket betöltenék ebbe a programba, és beállítanám, hogy gyakoriság szerint listázza őket, így a legkönnyebben érhetem el azt, hogy fontossági sorrend szerint tágítom a szókincsem, minél "mélyebbre" megyek, annál használhatóbb mag szókinccsel rendelkezem.


Pl most szemre amiket leírtam eddig, azokból ezek a leggyakoribbak:


-a

-az

-és

-nyelv

-gyakori

-program

-sorrend

-szerint stb..


(A sorrend csak tipp, csak szemléltetésképpen mondtam példának, hogy ilyesmit szeretnék :D )


Excelen gondolkodom, mert az előfordulási sorrendet az ügyesen kezeli, csak az tudtommal nem tudja megcsinálni azt, hogy ömlesztett szövegből kigyűjti a szavakat és nyilván nem csak egyszer, hanem minden alkalommal (pont ez lenne a lényeg ahhoz, hogy az Excel tudja, hogy hányszor szerepel a szövegben az adott szó)


Ötletek? Köszi előre is! :)



2022. ápr. 22. 12:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az angol ezres listát már elkérte egy kolléga privátban.

Te viszont elküldhetnéd nekem a spanyol százast :o)

2022. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem találtam "jó anyagot" leginkább chat beszélgetéseket gyűjtenék be, mert azok tartalmazzák nagyobb arányban a valóban kommunikált beszélgetéseket, de következő lépésként nyilván jöhetnek a könyvek is, csak az már next level egy kezdőnek.


Minden nyelvben nagyjából ezek azok ÁLTALÁNOSSÁGBAN:


[link]


Ebből is lehet tanulni. :)


Ha lesz jobb anyagom, természetesen megosztom azt is, így akinek releváns úgy mint nekem, spanyolul is tanulhat.

2022. ápr. 23. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!