Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-re hogyan lehet...

Windows 7-re hogyan lehet telepíteni .Net 4.7.1-et?

Figyelt kérdés

Letöltöm a hivatalos oldalról a telepítőt, elindítom, majd arra hivatkozva, hogy "az időbélyeg aláírása és/vagy a tanúsítványa nem ellenőrizhető vagy rosszul formázott". Megnéztem, a tanúsítványa tényleg tavaly év végén lejárt. Visszaállítottam az órát. És láss csodát, ugyanez a hiba. Írtam a Microsoftnak, akik nagyon kedvesen elküldték a Win7 telepítő képfájlját, igaz, hogy nekem nem az kellett, és azt használva ugyanebbe a hibába futottam bele....

Tudom, én vagyok az aberrált, amiért egyáltalán Windows akarok használni, különösen azt a szutyok .Net-et, de sajnos egy műhelyben található, célhardvert irányító célszoftverhez kéne. És csak Win7-tel hajlandó futni, és kell neki a .Net 4.7.1.

Esetleg valami megoldás?


2022. máj. 6. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Google-ön rákeresel -> Letöltöd -> Telepíted
2022. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
4.8 az LTS release, azt tudod telepíteni.
2022. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#2: sajnos itt is ugyanaz az eredmény...
2022. máj. 6. 17:12
 4/20 Pelenkásfiú ***** válasza:
86%

Kell egy pici Windows update. Azt hiszem, ez az:

[link]

2022. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
Frissíts Windows 10-re vagy 11-re. A 7-es verzió egy elavult, nem szupportált rendszer, semmiképp sem ajánlott használni!
2022. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezt gondolom átnézted. [link]
2022. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]


...r...

2022. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#4: Köszi a tippet, bár ez sem segített. (De hogy a végső megoldáshoz volt-e köze, azt nem tudom.) (Egyébként ha valakit érdekel, a 64 bites verziót pedig itt találja: [link] )

A következő módon sikerült megoldani: a 4.8-as telepítőt letöltöttem, és ez igazából egy tömörített állomány, csak némi futtatható "körítéssel". Kicsomagoltam az egészet (a Linuxos gépemen csináltam, de kis utánajárás alapján a WinRAR is tudná ezt), és a netfx_Full_x64.msi-t futtattam le. Így már sikerült. :-)


#5 "Frissíts Windows 10-re vagy 11-re."

Te pedig kérlek, írd át az adott célszoftvert, hogy Win10-en is fusson.

Ez nem az egyszeri tinigamer PC-je, hanem egy ipari rendszer része. Ott pedig mások a szabályok. Egyrészt: ahol jónéhány PC dolgozik, egyszerűen nem kifizetődő kétévente minden gépre új oprendszert venni, sőt, kb. két verziónként új gépet is. Oké, nálunk ennyi gép nincs, de ismerek olyan vállalatokat, ahol több száz PC működik. Ott egyszerűen nem opció, hogy párévente lecseréljék az egész gépparkot. Hatalmas nagy anyagi kárt okozhatna egy ilyen gerilla-hadművelet. Nem véletlenül szokták mondani, hogy "ha valami működik, ne nyúlj hozzá!"

Másrészt: a hardver csak egy dolog. Ott vannak a célszoftverek is. Azok meg vagy működnek egy új rendszeren (aminek a heppjeit nyilván nem lehetett ismerni a szoftver megírásakor), vagy nem. Utóbbi esetben szintén komoly anyagi kár éri a céget. Volt, hogy egy Windows-frissítés okozott több, mint százezer forint kárt. (Az történetesen egy Win10-es gép volt.) A célszoftverek íróit meg nem lehet csak úgy ugráltatni, hogy "te, figyu már, megjelent a Win10, írd át tüstént a szoftvert!" Meg lehet rendelni az újabb verziót, de ezek általában milliós összegek. De még ha frissítéskéne adja el, akkor is több százezer forint. Ez csak egy gép. Ha mondjuk tíz gépre kéne új célszoftver, az már akár 10 milla is lehet. Gyakorlatilag a semmiért, hiszen az addigi rendszer is működött.


"A 7-es verzió egy elavult, nem szupportált rendszer, semmiképp sem ajánlott használni!"

Dehogynem.

Most hagyjuk azt, hogy a Win10 mesés biztonsága is leginkább csak mítosz. A megfelelő biztonsági intézkedések mellett van ugyanolyan biztonságos egy régebbi rendszer is. Ráadásul egy komolyabb helyen nem a végfelhasználó PC-je a védelmi vonal első eleme, hanem eleve van egy hardveres tűzfal, DMZ, miegymás. Sok gép pedig eleve offline, legalábbis internetes értelemben. (Általában soros porton kommunikálnak más gépekkel, azon meg nehezen szivárog be a zsarolóvírus. Ráadásul ezeken a gépeken nem poreszt néznek a kezelőik.)

Sőt!

A Win10-et nem véletlenül gyűlölik az iparban. Otthon az ember vagy szereti, vagy nem, egyéni ízlés kérdése. De az idióta frissítési politikája, és a gyér tesztelése miatt a Win10-et ahol csak tudják, kerülik. Ha neked otthon elszúr valamit a frissítés, legfeljebb csak bosszankodsz kicsit. Egy vállalatnál ez lehet, hogy több százezres kiesést okoz.

De hogy még jobban meglepődj: van még DOS-os gépünk is. Miért? Mert a rajta futó szoftver, amit még 25 éve írtak meg, tökéletesen működik azóta is. Igaz, hogy már tervezzük a szoftver portolását egy modern PC-re, DOSbox segítségével, de maga a szoftver marad. Miért? Mert MŰKÖDIK. És tök felesleges lenne újat íratni helyette. Egy új szoftver egyrészt pénzbe kerül, másrészt a kezelőjét is meg kell tanítani a használatára, harmadrészt: amit már 25 éve használtak, ha van is benne hiba, tudják, hogy azt hogyan kerüljék el. Amit frissen használatba vesznek, ki tudja, hogy mennyire lesz megbízható? És oké, hogy a fejlesztő kijavítja, de ez is bevételkiesés.


De a lényeg, hogy a jelen problémát sikerült megoldani, köszönöm, aki segített!

2022. máj. 6. 21:35
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Egy büdös szóval nem mondtam, hogy a biztonság miatt aggódom. De, tessék, iskolapéldája vagytok, hogy miért nem ajánlott elavult rendszert használni: Mert a rendszergazdák nem értenek hozzá. Termeléskiesés van egy legacy szoftver miatt, mert nem tudják hogyan lehet egy régi, elavult rendszer alá telepíteni a működéshez szükséges .Net keretrendszert... Na haragudj, de ha én lennék ott a felelős vezető, akkor helyben rúgatnám ki azt a vezető kollégát, aki kitalálta, hogy a fejlesztésen spóroljanak, mert gondolom erről van szó. Előbb-utóbb be fog állni ott minden, meglátják és akkor nem a vezetés szívja meg, hanem ti (rendszergazdák, üzemeltetők), akik nem tudták biztosítani a működtetéshez szükséges feltételeket. Hogy ez nem rajtatok múlt, az senkit nem fog érdekelni. Én szóltam.
2022. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Egy büdös szóval nem mondtam, hogy a biztonság miatt aggódom."

Gratulálok a kulturált hozzászóláshoz, hűen tükrözi, milyen ember is vagy. Mellesleg: ahol az elavult rendszerre panaszkodtál, nehéz lenne másként értelmezni.


"Mert a rendszergazdák nem értenek hozzá."

Frászt nem. Megoldottam egy délután alatt. Win10/11-re új szoftvert írni, meg esetleg új hardvert beszerezni nem egy délután lett volna.


"Na haragudj, de ha én lennék ott a felelős vezető, akkor helyben rúgatnám ki azt a vezető kollégát, aki kitalálta, hogy a fejlesztésen spóroljanak"

De szerencsére te csak egy fotelhuszár vagy, aki soha nem kerül felelős pozícióba. Jobb is, mert halovány lila gőzöd nincs egy vállalat működéséről, a vállalati informatikáról meg főleg semmi.


"hogy a fejlesztésen spóroljanak"

Oké, a szövegértés sem megy, de elmondom mégegyszer, hátha... Ami működik, azon minek fejleszteni? Az nem fejlesztés, hogy rohanunk az éppen aktuális divat után, és emiatt mind pénzügyileg, mind presztízs tekintetében égessük magunkat.

Nem akarok példákat mondnai, mert köt a titoktartás, de tanuló éveim alatt - nem volt olyan rég - jópár olyan céget láttam, ahol sok feladatot egyszeri, tinigamer mércével nézve őskövület gépek láttak el.

Igen, van egy határ, amikor már mérlegelni kell, hogy mi a nagyobb macera? Új rendszert készíttetni (hardvert és szoftvert is beleértve), vagy felvállalni azon problémákat, hogy egyre nehezebb a rendszerhez értő szakembert, és szükség esetén hardvert, esetleg szoftvert találni az adott rendszerhez.

De gondolom, az USA nukleáris erejénél is dilettáns istenbarmai dolgoznak, igaz? Hiszen mostanság kezdik csak nyugdíjazni a 8 inches floppykat. Meg egészen biztos, hogy az államháztartást is debilek felügyelik a COBOL-alapú rendszereikkel.

... vagy esetleg te ülsz fordítva a lovon, és csak pofázni tudsz, de nem értesz SEMMIT a vállalati szférából.


"akik nem tudták biztosítani a működtetéshez szükséges feltételeket"

Ismét kérdezem: sikerült, vagy nem?

Nagy zárójel: ez speciel semmi kiesést nem okozott, az egyik, termelésben részt vevő gép az instabilitás jeleit mutatta, így elővigyázatosságból lecseréltük. Ezért kellett feltelepítenem arra a Win7-et, mert a géphez lehetett Win7-es drivereket találni, de a célszoftver nem futott újabb rendszereken. Nulla kiesés. Igen, nekem volt egy kis extra munka, de több meló lett volna egy új rendszert beállítani. Nyilván, ha nem lett volna megoldható a jelenlegi probléma, akkor nem lett volna választásunk, de ameddig megoldható, addig nem generálunk felesleges macerát.


"Hogy ez nem rajtatok múlt, az senkit nem fog érdekelni."

Nálatok lehet, hogy egy tudatlan kis mitugrász irányítja a vállalatot, de értelmesebb helyeken azért van a fejeseknek is rálátásuk alapszinten a technikai részletekre. Tudják jól, hogy az üzemeltetők nem istenek, akkor sem, ha minden rendben megy, és akkor sem, ha valami nem működik. A lényeg, hogy hozzuk ki magunkból a legjobbat. Ezt megtettük. Te szóltál, de most már fogd be a szádat, mert nem értesz hozzá.

2022. máj. 6. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!