Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan bootoljam be a másik...

Hogyan bootoljam be a másik oprendszert?

Figyelt kérdés
Van xp egyik partíción, másikon win 7. A win 7 nem akar bebootolni, mert nem jön be a bootmanager menü. Hogy tudom ezt megjeleníteni? Az xp vagy a win 7 partíciójára kell helyeznem ezt a boot menüt? A win xp boot.ini-s, de a win 7 már más, bootmgr és bootbcd vezérli a bootot más kóddal, instrukcióval. Megpróbáltam xpn át behozni a bootmenüt, átírtam a boot.ini filet, be is jött a boot menü, de a win 7-et kiválasztva nem bootolt, mert win 7-ben már nem boot.ini van. Hogy tudom elérni a dual boot menüt, hogy tudjak választani az oprendszerek közül?
2022. máj. 16. 07:31
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Rakd fel az EasyBCD ingyenes változatát. Semmi perc alatt rendbe vágja neked az indító menüt.

[link]

2022. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön lemezre telepítetted volna (a másikat addig lehúzva) akkor nem lenne gondod. A bios gyors bootválasztó menüjét használva.

Vagy ha azonos lemez másik partíciójára, akkor előbb a régebbi, utána az újabb wint kellett volna telepíteni és akkor a win beállította volna magának amit kell.

Egyik esetben sem kellett volna trükköznöd vagy külső programot igénybevenned.

2022. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: köszi, azt kipróbálom, hátha sikerül.

2: úgy volt, de formázni kellett az egyik partíciót.

2022. máj. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!