Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows-on hogyan lehet...

Windows-on hogyan lehet másodlagos dátumot beállítani?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy ne csak a jelenlegi időszámításunk szerint mutassa a dátumot, hanem mondjuk a bizánci időszámítás szerint is. Az Kr. e. 5509-ben kezdődött (pontosabban amikor megalkották, akkor azt tették 0-nak), tehát aszerint most a 7531. évet írnánk. Ezt viszont nem engedi beállítani a Windows, nem meglepő módon. 2050-nél nem is engedi feljebb tekerni az évet.

A lényeg, hogy egyszerűen, pár kattintással elérhetőek legyen az így beállított időszámítások. Ha ez külső programmal oldható meg csak, akkor nekem az is jó, de viszonylag könnyen elérhető legyen, ne kelljen minden alkalommal beállítgatni hogy mit szeretnék, hanem írja ki kapásból.

Illetve az is jó lenne, hogy amelyik időszámítás nem 12 hónapra osztotta fel az évet, akkor ott abban az eredeti formátumban is írja ki a dátumot, pl. a majánál az X.X.X.X.X formátumban.



2022. máj. 23. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából sehogy. De mondjuk nem egy vészes dolog erre programot írni. Én írtam anno főiskolásként egy PHP-alapú "weboldalt", ami a maja naptárat jeleníti meg. Az azért kicsit erősebb volt, tekintve, hogy nem egyszerű évszám- vagy dátum-manipulációról van szó (mint pl. a Julián-naptár esetében), de ez sem volt olyan hű, de nehéz meló. Igazából tovább tartott információkat gyűjteni magáról a naptárról, mint megírni a programot. (2000-es évek eleje, akkor azért még jóval kevesebb információ volt megtalálható, ráadásul akkor még az angol tudásom is szerényebb volt.) Ha van valaki programozó, vagy annak készülő ismerősöd, szerintem egy kis honoráriumért szívesen megcsinálja. :)

Egyébként: a bizánci időszámítás szerint gyanítom, nem a mostani rendszer szerint voltak a hónapok, már csak azért sem, mert idő közben volt némi móka a szökőévekkel, illetve a hónapok napjainak a száma is később nyerte el végső formáját. Szóval gyanítom, itt sem pusztán egy évszám-manipulációról lenne szó.

2022. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Funkciókat általában akkor fejlesztenek, ha a felhasználók nagyjából 0,000001%-nál több igényli... Még a másodperceket sem lehet megjeleníteni, vagy pl. analóg órára váltani, pedig ezekre szerintem nagyobb igény lenne.

Biztos van ilyen átváltó weboldal, vagy írhatsz saját scriptet, és ott lehet egy miniablakban a 7531 egész nap.

2022. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:

A Windows dátum és óra funkciója állítja a számítógép biosában lévő dátumot és órát. Azaz szinkronizál a hardverrel. Ezért csakis és kizárólag az abban lévő lehetőségeket tudja biztosítani, szabványos, ami rendben is van így.

Átváltó megoldást weboldalon találhatsz, program nem tudom, létezik-e rá, a google nekem nem talált.

[link]

2022. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!