Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtuális gép: hardverhez...

Virtuális gép: hardverhez kötődő programok is telepíthetőek-átvihetőek?

Figyelt kérdés

Ha telepítek virtuális gépre egy hardverhez kötődő programot és a virtuális gépet másik asztali gépen használom mint ahol eredetileg telepítettem, működni fog vagy nem?

Hardverhez kötődő program alatt azt értem, amely a jogosulatlan használat ellen úgy védi magát, hogy adott gép komponenseit figyeli és ha megváltoznak, akkor panaszkodik.

Azért lenne jó ha így működnének programok, mert például váratlhan hardver-meghibásodás esetén a megvásárolt (korlátozott számban aktiválható) programot lehetne másik asztali gépen, virtuális gépen használni.



2022. jún. 1. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha pontosan úgy konfigurálod mint az előzőt, működni fog. De amúgy ha megvettél egy szoftvert akkor az a tiéd, az ügyfélszolgálatom ha tudod igazolni a vásárlást engedni fogják újra aktiválni.
2022. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, igazolni tudom, csak nem tudom mennyire szeretik az ilyen "hardver-meghibásodás miatt új kódot kérek" ügyintézést.
2022. jún. 1. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeretik vagy sem, ez a dolguk, ők választották ezt a fajta másolásvédelmet ami ezzel jár. Amúgy nem olyan gyakori a hardver meghibásodás, hogy gond legyen belőle, a Windows például az alaplaphoz köti magát, anno amikor megjelent a Win 7 akkor voltam egyetemista és az egyetem adott licenszet ingyen, az alaplaphoz kötötte magát. 2020 májusáig használtam, amikor is elpukkant az alaplap, de addigra a Win 7 támogatása is lejárt, az újra pedig már 10 került. Tehát használtam a szoftvert a teljes életciklusa alatt, a megjelenés napjától a nyudíjazása után még 4 hónapig és nem kellett ügyködni (mivel közben már nem voltam egyetemista, ha hamarabb durrant volna nem kapok új kulcsot, de egy megvásárolt licenszhez járt volna). A HD Sentinel meg a HDD-hez köti magát és 5x lehet újra aktiválni más HDD-vel, 2012-ben vásároltam meg és azóta csak 3 aktiválást használtam el, azt se azért mert durrant a HDD, csak először bekerült egy SSD, aztán a HDD-t nagyobbra cseréltem, majd az új gépben új m.2 SSD miatt. Úgyhogy 10 év után még van 2 aktiválásom az 5-ből, de írták miután fizettem, hogy ha szükséges, azt is megújítják bármikor, szóval nem probléma ha elfogy.
2022. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van olyan, hogy adott program védelme se alaplaphoz, se máshoz nem kötődik, hanem mindig újra kell aktiválni, ha az operációs rendszer újratelepítésre kerül. Amit jó lenne elkerülni, de új gép esetén előfordulnak problémák. Például: "UEFI telepítést szeretnék" és elhiszem a mesét: "64 bit-es gépre csak UEFI módban megy fel", a BIOS-ban előtte ellenőrzöm: "mindkettő" - erre van kapcsolva gyárilag alapértelmezetten. Nah gondoltam, a mai rendszerek intelligensek... Fel is ment, későn vettem észre, hogy MBR partícióval, nem UEFI módban...

Bármi adódhat és én meg attól tartanék: azt mondanák aktiválási kérés során "biztosan odaadtam ismerősöknek a kódomat és azért kell ennyiszer" stb.

2022. jún. 2. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!