Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WinSxS mappa méretének csökken...

WinSxS mappa méretének csökkentése?

Figyelt kérdés
Kb két és fél éve fut egy 120GB-os SSD-n a Windows 10, és most figyeltem fel rá hogy a lemezterületem egy jó részét a Windows mappán belül a WinSxS mappa foglalja el. 66GB-ra nőtt a mappa tartalma. Hogyan tudnám ezt csökkenteni? A feladat ütemezőben a StartComponentCleanup már 2 órája fut, és nem történik semmi. Van más módja esetleg?

2022. jún. 4. 00:45
 1/10 anonim ***** válasza:

66 Gb azért az nem semmi kérdező :D Hát, mivel felkeltem, olyat csapot a villám. Ezért [link]


Az most mindegy, hogy Win11, viszont, ez valószínűleg, működik, bár a StartComponentCleanup két órája fut, és nem történik semmi, hát tekintve, hogy ahogy én hallottam, a Windows 10-es frissítés órákat vehet igénybe, sőt volt akinek 10 óra volt, így arra gondolok, hogy szerintem végig kéne hagyni, azt a StartComponentCleanup-ot. Ha esetleg nem segít, kitalálunk

valamit.

2022. jún. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lemezkarbantartót érdemes használni, rendszerfájlok törlésénél...ott frissítési előzmények, kézbesítésoptimalizálást érdemes bepipálni. Lehet töröl ebből a mappából is. WinSxS-et inkább ne bolygasd.

[link]

2022. jún. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Kipróbáltam a "Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup" és a "Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase" parancsot, ez utóbbi kb 11GB-ot felszabadított, de még így is 55.3GB a mappa. Most megpróbálom a feladatütemezőből futtatni StartComponentCleanup-ot, hagyom egész nap futni, hátha sikerül neki.. Ha nem sikerül akkor max újra telepítem az egész Windowst. Egyébként valószínűleg számít valamit, hogy kb minden második indításnál telepíteni szeretne egy rendszer frissítést, ami nem sikerül neki, és ezért egy korábbi verzióra visszaállítja magát, és aztán indul el a Windows rendesen. Ez kb egy 5-10 perc szokott lenni reggelente mikor bekapcsolom a gépet.

2022. jún. 4. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
7,5GB nálam ez a mappa..., szerintem telepítsd újra. (itt valami nagyon nem passzol)
2022. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rendben kérdező, úgy viszont, ha gondolod, nem annyira szükséges az újratelepítés, mert kézileg is, át tudjuk nézni a WinSxS-t, és ráadásul, azon belül levő mappák nevei elárulják többnyire, hogy mihez vannak.

[link]

Arra gondolok, hogy bármi programmal, ami alkalmas rá, legyen az ccleaner (Van benne, fájl méret elemzés) Rá kell néznünk arra a mappára, duplikáció jut eszembe igazából. Bár, a döntés a tiéd, írd majd le, hogy mi a helyzet.

2022. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
CCleaner-en belül a "Fájlmásolat kereső" funkcióra kell gondolni ez alatt? Hozzáadtam a C:\Windows\WinSxS mappát, direkt kinyomtam a check boxokat hogy ne mellőzzön semmilyen fájlt, mappát, almappát. De miután rákattintok a keresésre, egyből abban a pillanatban kiírja hogy a keresés befejeződött, viszont nem talál semmit.
2022. jún. 4. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen, én a Disk Analyzer, lemez vizsgáló-ra gondolok: [link]


Valószínűleg, a duplikációt azért nem találta meg, mert bár, duplikáció, kicsit más a neve, és eltérő a mérete. Ugye, "kb minden második indításnál frissít, de nem sikerül neki" vagyis felgyülemlett, a hibás frissítések sorai. Ha jobb klikkelsz a vizsgálat után valahova, tudsz listát készíteni belőle, ha feltöltöd pastebin-re, akkor megvizsgálom neked.


[link]

2022. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy 158 megányi txt-t hozott létre, több mint 445 ezer sorral. Ha csak megpróbálom akármilyen böngészőben beilleszteni a kimásolt sorokat akár pastebin-re, github-ra vagy bárhova, egyből kifagy az oldal. :D
2022. jún. 4. 20:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Az szép :D Na akkor, át térhetünk az alternatív megoldásra, bármi más elérhetőség kérdező? Discord? Amin tudunk dinamikusan kommunikálni.
2022. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem telepítsd újra...dinamikusan. 😉
2022. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!