Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy bizonyos programoknak melyik verziója támogatta utoljára az XP-t?

Figyelt kérdés
Winrar, Speccy, Orpalis Paperscan, Ccleaner, 7Zip, Mozilla Firefox. Ezeknek a legkédőbbi verzióját keresem, amik még támogatták a Windows XP-t.

2022. jún. 11. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Rákeresel interneten.
2022. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
*Legkésőbbi
2022. jún. 11. 13:53
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Kipróbálod...
2022. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Google: "szoftver neve" for Windows XP
2022. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden szoftver hivatalos oldalán (vagy a szoftverbe integrálva, szoftverhez csatolva) elérhető egy kiadási jegyzék (release notes), változási napló (changelog), melyben fel vannak sorolva, hogy az adott verzióban milyen változások történtek. Esetleg a rendszerkövetelményeknél (system requirements) vagy terméktámogatási oldalon/hivatalos blogon.


Winrar:

"Version 6.10

...

4. Windows XP is not supported anymore. Minimum required operating system version is Windows Vista."

[link]


A Speccy még támogatja az XP-t:

"System Requirements


Windows 10, 8.1, 7, Vista and XP. Including both 32-bit and 64-bit versions, but not RT tablet editions."

[link]


Orpalis Paperscan - már nem támogatja:

"What are minimum system requirements to use PaperScan?


Windows Vista or higher. PC with at least 512 MB RAM."

[link]


CCleaner

"Which versions of CCleaner work with Windows XP or Vista?


If you are on Windows XP or Vista, you can use CCleaner version 5.64.


Download our slim build. [ [link] ]


Note: We only update this version with critical security updates."

[link]


7zip esetén a legutóbbi 32 bites változat működik Windows XP alatt - ez a főoldalon szerepel:

"7-Zip works in Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP / 2019 / 2016 / 2012 / 2008 / 2003 / 2000."

[link]


Firefox:

"Fontos - befejeződik a Firefox támogatása Windows XP és Vista operációs rendszereken


A Firefox 52.9.0esr verzió volt az utolsó támogatott verzió a Windows XP és Windows Vista operációs rendszereken. Nem jelennek meg további biztonsági frissítések meg ezekhez a rendszerekhez. "

[link]

2022. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként attól hogy hivatalosan nem támogatott nem jelenti azt hogy nem fog futni, nagyon gyakran csak a szoftvert tesztelését fejezik be az adott oprendszeren. Ebből kifolyólag lehet hogy fut de lehet hogy sok hiba lesz hiszen az OS specifikus bugokat nem keresek és nem javítják.
2022. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj hogy az XP már azon kis 1db exe-ből álló programokat sem támogatja amelyek (ugyanazon gépen) win7-32 n simán elfutnak..
2022. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 ez nem az XP baja, az alkalmazás használ olyan Windows funkciókat ami az XP-ben nincs még benne. Én írtam olyan programot is 2017-ben ami Win 98 alatt is elindult (és Win 8.1-en is), bár nem volt szempont hogy működjön ilyen régi rendszeren, de működik, mert nem használ olyan funkciókat ami abban nincs benne.
2022. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#8 én nem a 'hibást' keresem, csak elmondtam mi a helyzet.


(valószínű a program írója se tudja, mert sose próbálta xpn, a fejlesztőeszköze ezt adta ki és ennyi)

2022. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Felraksz egy XP-t és kipróbálod.


Miért érdekel egyébként?

2022. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!