Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Playstation 1 (PSX) CD-t...

Playstation 1 (PSX) CD-t hogyan lehet normálisan kiírni?

Figyelt kérdés

Igazából mindenhol az ImgBurn nevű programot ajánlják, de a végeredmény sajnos pocsék. Nem tudja normálisan beolvasni sem a Playstation. Az írási ebességet is variáltam, de hiába írom akár minimális 4x vagy átlag 16x-24x sebességel egyszerűen borzalmasan olvassa a gép. Az olvasó biztosan jó, mert a gyáriakat hibátlanul olvassa és a régi írottakat is. Valami ötlet esetleg, hogy milyen programmal vagy íróval kellene próbálkozzak?


A ma kapható CD-R lemezek már 52x sebességűek, így a nagyon lassú írás gondolom nem igazán kedvez nekik.



2022. jún. 27. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Gondoltál arra, hogy a CD a hibás?

Úgy értem nem megfelelő CD-re írod ki őket.

2022. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Lehetséges, de mivel ma már alig gyártanak CD-ket asszem már csak a Maxell és a Verbatim márka maradt fent így csak ezekből tudok válogatni.:) Többnyire Maxell-re szoktam írni. A Verbatiom-ot jobban olvassa az tény, de azt se olvassa olyan jól mint a régieket, amiket még készen vettem a piacon úgy cirka 24 éve na azok ma is hibátlanul működnek.:)
2022. jún. 27. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
miért akarod amúgy kiírni? emulátor nem pálya? azt 1 pendriveon tudod mozgatni és ISO-kkal tolni
2022. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az eredeti konzol jelentősen jobb játékélményt képes nyújtani mint egy emulátor
2023. máj. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Max. 8x sebességgel írj, minél lassabban.
2023. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Verbatim CD a jó irány, de egy jó CD/DVD író sem hátrány. Pl. a Plextor zseni volt az írók terén…
2023. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Verbatimból csak AZO rétegű lehet, mert azt a Mitsubishi gyártja. A sima Verbatimot pedig a CMC Magnetics
2023. szept. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gentoojedi ***** válasza:

Lemezből Verbatim AZO vagy ami még jobb, kodak. Itt rendelhető:

[link]


Persza a mai modern dvd írók is elég silányak. A legelterjedtebb írók (LG-k meg Samsungok) sohasem voltak minőségi írók. Igazából a plextor lenne a tuti befutó, de szerencse kell hozzá, hogy jó állapotút kifogj, ráadásul szeretnek érte pofátlan árat kérni, akkor is, ha már le van strapálva. A plextor saját írói (amire nem csak rá volt írva a neve, hanem as bele is az volt) 2006-ban gyártódtak. DVD íróból a PX-760 az utolsó, afeletti valójában jobb esetben Pioneer volt, rosszabb esetben NEC). Illetve Plextor 2006-ban, amikor már a sima cd írók leáldoztak, kiadta a Plexwrite Premium 2-t. Pioneer dvdíróból meg 216-217-218-ak az utolsó tényleg jó szériák, illetve ennek 1-essl kezdődő megfelelői az IDE interfaces változatok. Van is egy Vaterán. [link]


Firmware legyen feltéve rá az utolsó.

2023. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"rosszabb esetben NEC"

Mondjuk ez érdekes, mert egy időben meg pont azt hangoztatták, hogy a NEC a de facto "überlegjobb" gyártó. , és pl. pioneerben is csak a NEC chipeset vedd ha jót akarsz.

30 éve szinte minden évben mást mondanak, innentől pedig az utóbbi 30 év tapasztalatai alapján nekem ez inkább "vallás és trend" kérdése, mintsem tényszerű.

2023. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!