Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux disztrókat...

Milyen linux disztrókat ajánlanátok kezdőknek, ami stabil, jól működő rendszer otthoni felhasználásra?

Figyelt kérdés

2022. júl. 7. 09:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
linux mint cinnamon ,kubuntu ,kde neon
2022. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
Debian Stable + pár backport és flatpak a modernebb csomagokért. Ha egy linuxos haver belövi neked, atomstabil univerzális rendszer lesz, amin minden működik.
2022. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Tom Benko ***** válasza:
5%
(A hisztisek kedvéért: ha tudsz olvasni...) Én az ArchLinuxot ajánlom. A telepítése lehet, hogy kissé szokatlan egy másik rendszerről áttérőnek, de segít a rendszer működésének megismerésében és a rossz beidegződések levetkezésében. Valamint a rémhírekkel ellentétben hihetetlenül stabil.
2022. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13-as

Archal nem a stabilitás a fő kérdés, hanem az, hogy nem ajánljuk kezdőknek. Kezdőknek csak mainstream disztribúció javasolt. Előző hozzászólásomban írtam mik ezek, mert nem mindenki hallott másról Ubuntun és Minten kívül.

Archnál a szokatlan telepítő - ami ugye nem is telepítő - egy dolog. Azon felül is még van egy csomó problémával szembesül egy kezdő. Tegyük fel kell neki egy olyan program, vagy csak egy nyomtató driver, amit saját repóból sem valamilyen nemhivatalos harmadik féltől való repóból nem érhető el. A termék hivatalos weboldalán csak debian alapú és Red Hat vagy SuSE alapú rendszerekhez készült. Majd neki áll csomagokat konvertálni vagy készíteni. Ez minden kezdő álma. Egy kezdő felhasználó használni akarja a Linuxát és nem reszelni.


Mellesleg a rolling release rendszernek van egy olyan sajátossága, hogy rendszeresen frissíteni kell. Ha a felhasználó hosszabb ideig megfeledkezik róla, egész biztosan szívni fog. Annak meg az lesz a vége, hogy csak megutálja a Linuxot.

2022. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is a Mint Cinnamont ajánlanám: betonstabil, és évek óta használja édesanyám és feleségem, mindketten IT analfabéták, netezésre és videonézésre használják.


UX is hasonlít a Windowsra, és még jól is néz ki.

2022. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tom Benko ***** válasza:

@14: Van nevem is.

Én ajánlom kezdőknek. A példáddal még nem sikerült találkoznom, lehet, hogy van ettől függetlenül. Egyes egzotikus hardverek hajlamosak ilyenre.


Bármilyen rendszert rendszeresen frissíteni kell.

2022. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!