Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes Windows 11-re frissíteni?

Érdemes Windows 11-re frissíteni?

Figyelt kérdés
Windows 10-ről.

2022. júl. 21. 13:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most próbálom dual boottal Windows 10 mellett egy elvileg nem kompatibilis konfigurációval (i5-3470, 8GB RAM, RX460 4GB). Igazából tényleg úgy tudnám jellemezni, mint egy ráncfelvarráson átesett Win10, de nem feltétlen csak negatív aspektusban.


- A RAM használat nálam hasonló volt mindkettő rendszernél, de a mappa beállításoknál be kell állítani, hogy külön folyamatokban fussanak a fájlkezelős ablakok, mert ha nincs beállítva, akkor memory leak lesz belőle

- Az a pár régebbi játék nem futott rosszabbul, de ezt még néznem kell

- Az új Start menüvel nekem nincs problémám, de ez egyéni kérdés

- A tálca kisebb testreszabhatósága sem zavar, mert mindig lent volt nekem és összevont ikonokkal

- Be lehet állítani a regeditben/Winaero Tweaker-en keresztül, hogy ne keljen még egy kattintás ahhoz, hogy a jobb klikknél az összes opció megjelenjen (alapból az a menü jelenik meg)


Ha van rá alkalmas hardvered, szerintem érdemes megpróbálni. Ha nincs, akkor gondold át, hogy milyen előnyei és hátrányai lennének a frissítésnek. Ha stabilan és jól működik a Windows 10 és nincs problémád a kinézetével, akkor feleslegesnek tartom, hogy ügyeskedve rakd fel a 11-et. Nekem nincs vele problémám, felraktam második SSD-re, aztán meglátom, hogy mi lesz vele.

2022. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A Windows 10 tökéletesen működik, a 11-ről meg hetente cikkeznek, hogy már megint mit rontottak el egy frissítéssel. Netezek, videót nézek, nekem nem ad annyi pluszt, hogy szórakozzak az új rendszerrel, mire minden összeáll. Nagyon sok a Windows 10-ben a felesleges kinézetbeli vagy egyéb dolog, amit fél napig kell gyomlálni. Pl. a legapróbb dolog a parancsikonokon megjelenő nyíl. A Windows 11-et nem láttam közelről, de biztosan tele van az is értelmetlen dolgokkal amiket egy csomó idő eltüntetni. Meg úgy kell neki a Microsoft fiók, mint az éhező embernek a kenyér. Annó a Windows 10 a keresztnevem helyett a Microsoft fiókom alapján hozott létre egy értelmetlen nevű felhasználói mappát. Fél óra ráment, mire át tudtam nevezni a keresztnevemre. Jelenleg semmi kedvem ezekkel foglalkozni.
2022. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

"..A Windows 11-et nem láttam közelről, de biztosan tele van az is értelmetlen dolgokkal.."


Így aztán objektív képed lehet róla, tényleg. Olvasol néhány cikket pár bugról (ami a felhasználók töredékének jön elő) és elkönyveled miatta, hogy xar. Vissza lehet nyugodtan keresni, a 2015-16 -os cikkeket, hogy a Windows 10 -ről hányszor írtak hasonlót. Volt olyan is, hogy egy frissítési bug jó néhány HP laptop tulajdonos akksiját kinyírta. Tökéletes Windows nem volt és nem lesz soha. Ha mindig ezt néznénk, még mindig MS-DOS 6.22 -t használnánk, mert az tökéletes volt.

2022. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem semmivel nem gyorsabb. Munkában W11 et használok. Meg kell szokni. Kicsit másabb az egész felülete. Nem tudom rá azt mondani, hogy jobb sem, hogy rosszabb. Új. Jelenleg is még frissítik és építik a W11-et. támogatottság pedig még van a W10 re is.

Egyedül azt tudom, hogy a explorer már nem települ fel és munkában használnám mert kell, de az sajnos nem települ. Edge-nek van funkciója ami elv tudja de kalap sz@rt nem ér...

2022. júl. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok.


Egy hét használat után azt kell mondanom, hogy még vannak javításra szoruló dolgok.


Két zavaró dolgot vettem észre:

- A fájlkezelő többször is összeomlott a használata közben, Windows 10 alatt nem volt vele baj.

- Ha túl sok képed van a telefonodon, akkor a telefon-kapcsolat alkalmazás összeomlik a fényképek fülnél, és csak akkor működik, ha a tálcáról indítod el, úgy, hogy másik fül jelenjen meg az indulásnál (ez Windows 10-nél is jelen volt, amikor próbáltam)


Nem rossz rendszer ez, de azt is teljesen megértem, aki marad a Windows 10-nél, még vannak hiányosságai és zavaró hibái.

2022. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!