Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy szoktátok kitakarítani a...

Hogy szoktátok kitakarítani a gépeteket ?

Figyelt kérdés
nem a poros takarításra gondolok hanem hogy gyorsabb legyen a gép én úgy szoktam -böngészős előzményeket törlöm -felesleges sütiket -gyorsítótár(mozzila-beállítások-adatvédelem és biztonság-sütik és oldaladatok-- gyorsítótár törlése, múlt évekbe kiírta hogy max 1gb (lehet törölni) most max 150 mb ír ki, nem számít bele a sütik, azt olvastam a böngésző lementi vagy letölti a gépre azokat a dolgokat amiket nézel, pl-nagyobb gyorsítótárak-weboldal dolgokat kerestem ezeket de nem találtam semmit, ezt szoktam csinálni, elégé lelassult a gép, vírus nincs szerencsére ti hogy csináljátok

2022. júl. 27. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

A gyorsítótár törlésével nem lesz gyorsabb, hiszen pont azt az előre letöltött adatot távolítod el amitől a betöltés gyorsabb lehet. Az, hogy néhány száz mega tárhelyet lefoglal a háttértáron, nem lassítja a gépet. Ha pedig törlöd, a böngésző újra vissza fogja pakolni amire szüksége van a megadott fájlmennyiség limitig.

Ami lassítja, az a memóriát felesleges foglaló és rendszerrel együtt induló programok, mert elveszik a többi programtól a RAM-ot.

2022. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Windows a friss telepítés utáni rövidebb-hosszabb idő alatt belassul a sok feleslegessen memóriát leterhelő háttérszolgáltatás miatt. Használhatsz akármilyen tisztítót nem segít rajta nem lesz ugyanolyan, mint telepítés után. 10 évig szenvedtem ezt a tisztítós dolgot a windowsal, hiába ezen nem lehet segíteni hosszabb távon. Számomra a Linux volt a megoldás 4 éve van fent amit most használok, mert több fajtáját is kipróbáltam. Ugyanolyan gyors mint tiszta telepítéskor volt nem tapasztaltam lassulást.
2022. júl. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# igen windows frissítést töltött le és telepített, feladatkezelőben 99% proci 99% lemez 1 héten keresztül, nem tudtam internetezni annyira lelassult a gép

1# amit tudtam letiltottam az indításnál de végül ez a windows frissítés volt a probléma de mególdodott

2022. júl. 28. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!