Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtuális gép: Linux alól...

Virtuális gép: Linux alól Windows-t futtatni nem okoz kompatibilitási/sebességbeli problémát?

Figyelt kérdés

Ha Linux alól virtuális gépet futtatok (VmWare, virtuális Windows) Player Free) az nem okoz bármilyen sebességbeli vagy inkompatibilitási problémát?

Linux alatt van gyorsabb is mint a Vmware vagy teljesen jó az is?

A Windows-t aktiválni is tudom a virtuális környezetben?



2022. aug. 7. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz kompatibilitási probléma. A sebesség attól függ mennyire terhelt a gazdagép, mivel a Linux alapvetően kevesebb erőforrással beéri gyorsabb lesz, mint Windows gazdagépen, de annyira biztos nem mint igazi gépen.


A VirtualBoxot megpróbálhatod, de nem hiszem hogy gyorsabb lenne.


Igen, tudod aktiválni, de lehetőleg ne OEM kulccsal tedd, mert az hozzákötődik és bebukod, dobozos verziót használj.

2022. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha a Virtuális gép megsemmisül, akkor veszítem el az aktiválást?
2022. aug. 7. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Vagy ha a "hardver" jelentősen megváltozik, amit egy virtuális gépen nem nehéz kivitelezni, néhány beállítás elég hozzá.
2022. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
86%
Kipróbálhatod a QEMU-t is a Virt Manager frontenddel
2022. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sima kernel-frissítéskor vagy Linux-disztribúció-frissítéskor nem "változhat meg" a virtuális gép hardvere? (valamilyen kernel meghajtó helyett más töltődik be, valamit nem úgy kezel mint eddig stb)
2022. szept. 1. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki és kiderül.

De pénzt ne költs a virtuális rendszerre, mert mindig minden változik rajta.

2022. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem és akkor azért ne legyen aktivált a rendszer virtuális gépen mert "megváltozhat könnyen"?

Emlékszem Windows telepítés után valaminek az installálását javasolta a VmWare, hogy "annak a segítségével aktivált Windows esetén tudja követni az aktiválás tényét a Ms, míg annak hiányában a virtuális gép minden indításakor aktiválni kell.

2022. szept. 25. 11:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Win10 Pro alatt van HyperV az is lehet jobb. Nekem (jó pár éve mértem), az VmWare player jelentősen lassabb volt, mint a Virtuálbox vagy a "fizetős" VmWare.

Mostanában HyperV-t használok. Egyszerű és elvileg gyorsabb, mint a Vitrualbox

2022. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utánanézek: hogyan kell bekapcsolni stb.

Ott egyébként a Windows-aktiválás nem probléma, vagy előfordulhat "hirtelen megváltozás"? Bár elvileg alaplaphoz meg CPU azonosítóhoz (?) kötődik az aktiválás, arra meg rálát virtuális hardveren keresztül is ha jól tudom.

2022. szept. 25. 19:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Én "két csoportba" osztom a virtuális gépeimet:

"Termelő gépek" Ezekkel dolgozom. Nem változtatom a beállításait. Ezeket aktiválom

"Játszó gépek" Ezekkel a különböző beállításokat tesztelem. Mivel változnak a beállításaik nem aktiválom őket.


Tapasztalat: A CPU szám és a memória méret változás nem teszi tönkre az aktiválást.

2022. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!